Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z deklem od dużej głowy z e36 compact


zawijastybazant

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z dopasowaniem dekla od 323ti do szpery typ 188 z e34. Powodem jest śmigiełko do pomiaru prędkośći które w dużej głowie z e34, e30 ma większą średnicę. Czy ktoś wie jak to wygląda? Interesuje mnie czy różni się tylko długością ramion, czy również ilością. Zastanawiam się czy nie można po prostu uciąć dremelkiem ramionhappy_bmw Czujnik w deklu mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie przekładałem ale nie pamiętam czy miało więcej czy mniej ramion. Robiłem to 4 lata temu :P

Potrzebujesz śmigło z dużej głowy z E30. te same dyfry szłu z innym deklem do e32 i e34. Ale z innym deklem szło inne śmigło. To z e34/e32 jest za duże.

Jeśli chodzi o typ to mam taka samą :)

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik z e30/e34 nie ogarnie problemu?

Znajomy montował szpere z e34 do e30 i po zmianie dekla z zwykłego dyfra (duża głowa) nie było żadnego problemu :wink: oczywiście 188

Kwestia rocznika itp.

Ja się raz przejechałem przez to :P

Czujniki są inne i nie pasują z dekla z e32(mała głowa w e32) i e34(lift)

Osprzęt dyfra musi być z dużej głowy e30

P.S.

Dużego nadmiaru materiału na śmigle nie ma więc można by ściągnąć ale to już rzeźba i trzeba to zrobić równo na każdym śmigle. Zrobisz to na szperze i poślesz tam opiłki. Jak już to tylko tokarka albo przycinanie na rozpędzonym śmigle na jakimś stole/imadle. Jak chcesz to mam takie w razie w na zapas jak za 1szym razem Ci nie wyjdzie bmw_2

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chacko problem polega na tym, że dekiel od 188 z e36 compact który mam nie jest taki sam jak z e30, chociaż teoretycznie całe tylne zawieszenie jest takie samo. Dekiel z compacta jest jakby trochę płytszy, zakłada się na szperę kiedy ściągnę czujnik a łopatka śmigła wystaję przez otwór czujnika.

Lijo, nie wiem z czego miałem dotychczasowy dyfer, ale na pewno z deklem od e30. Dekiel wewnątrz wygląda jak z e34 więc mniemam, że i czujnik-śmigiełko może być takie samo. Wydaje mi się, że tylko śmigło z 323ti załatwi sprawę. Czy można dostać gdzieś samo śmigło? BTW, czy masz jakiś patent na ściągnięcie, tarczy bocznej (tej na 6 śrub). Kit strasznie mocno ją trzyma, po odkręceniu śrub ani drgnie.

Ponadto chciałbym porównać sygnały emitowane przez czujniki. Planuję obracać ze stałą prędkością od strony ataku i pooglądać przebiegi przy różnych czujnikach. Jeżeli okaże się, że sygnał z czujnika z e30/34 jest taki sam co z e36 to znaczy że mogę spróbować obciąć śmigiełko. Wrzucę fotki jeśli eksperyment się powiedzieicon_mrgreen.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...