Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 - poprawa skuteczności hamowania - oplot?


Pirooz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Przewody hamulcowe w mojej wołają już "dość".

Jednocześnie dzisiejsza jazda 70km do rodziców na długi weekend obfitowała w chore akcje na drodze gdzie hamulec był już w podłodze i nie pozostawało mi nic innego jak modlić się oby się udało. Ludzie jeżdżą jak porąbani.

Do rzeczy - słyszałem że nic nie skraca drogi hamowania tak jak dobre przewody w oplocie zamiast zwykłych.

Że nawet większe tarcze albo specjalne płyny hamulcowe nie poprawią hamowania tak jak oplot.

Czy zatem coś takiego będzie odpowiednie czy to już przerost formy nad treścią?

Przewody hamulcowe w oplocie BMW E46 DRIFTWORKS (6150812907) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Może coś innego? Niższa półka cenowa ale również oplot i żeby było z polecenia? Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, racja jezdza jakby byli sami na drodze, dzisiaj też produkowalem neologizmy łaciny. Wg mnie oplot zawsze cos pomoze, ale chyba nie do konca tak jak dobry zacisk,tarcza, klocek i wymieniony plyn na nowy :-) dlatego te 400zl zainwestowałbym w dobry zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, tarcze z przodu to prawie że nowe ATE Power Disc, klocki ATE Ceramic. Dziś byłem na SKP i pokazało 80% około. Więc szkoda mi to teraz wymieniać :/

Płyn to podejrzewam drobnostka. Ale wkurza mnie właśnie "miękki" hamulec dlatego myślałem o oplocie.

Znalazłem jeszcze jedne kable w oplocie które są tańsze:

Przewody hamulcowe HEL BMW 3 seria E46 1999-2007 (6091379787) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Raczej pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie jezdzilem na oplocie nigdy, aczkolwiek chciałem kiedys zamontowac, dlatego na razie wstrzymam się od glosu :-) jeśli ktos powie ze latal.i poleca to zrob apgrejda, albo przebolej brak kultury na drodze i oszczedzona kwote wpakuj w solidniejszy zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci poradzę wymienić te stare strupy na nowe, dobrego producenta i żadnym oplotem do cywilnego auta się nie zajmować.

Ps. zwykłe przewody elastyczne hamulcowe są już w oplocie metalowym, a różnią sie tylko wierzchnią warstwą, zwykłe mają gumę, "sportowe" jeszcze jeden metalowy oplot.

Jak nie driftujesz, albo nie latasz w rajdach to bez sensu pakować oplot. Zalej dobry płyn i po sprawie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na oplotach, naprawdę daje rade. Ale ma to sens dopiero gdy założysz przód i tył, czyli komplet.

Moim zdaniem warto zainwestować w oplot.

co do tego, że są używane w sporcie - Zawsze jest tak, że coś ze sportu trafia na drogi cywilne... :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...