Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wydajność klimatyzacji


Stifler

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczął się sezon klimatyzacji i juz problemy. W e61 klimatronik ustawiam na 18 stopni nawet i na max i szału nie ma. Klima nabita odgrzybiona itd. Na dworze plus 30 a klima ledwo chlodzi . Wieczorem jadę na dworze 24 stopnie i klima mrozi aż zimno . O co tu chodzi to nie wiem. Może ktoś coś podpowie. Wentylator działa na dwóch biegach w i-drive ustawiony na zimno . Brak pomysłów

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej E39 w kombi nie mogę narzekać, chwilę po odpaleniu już leci chłodne a po około 3 km już w aucie robi się przyjemnie, wczoraj jeździłem po 16 trochę po mieście to aż mi ręce zmarzły od nawiewów, musiałem ręcznie zmniejszyć siłę nawiewu bo "Auto" chciało mnie zamrozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechue tez bym tak chciał. Ale się tak zastanawiam bo gościu który robił mi klime mówił ze nabil trochę więcej gazu niż powinno być. Hmmm może to jest przyczyną. Czytałem że jest wtedy za duże ciśnienie na niskim i za duza temperatura i dla tego słabo chlodzi. A tak na szybko znajomy mi podpial zawory i rzeczywiście jest za duże ciśnienie na niskim. Może trzeba od nowa ściągnąć gaz i nabić ponownie ?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też mi właśnie mówił o tym, że nie jest dobrze nabić zbyt dużo czynnika bo raz że może źle działać klima, albo możesz też uszkodzić sprężarkę. Tak więc najpierw obniżyć do wymaganego stanu czynnik i sprawdź czy zacznie działać poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz klime robiłem to z nawiewu od kierowcy dawało -4 i az mrozilo łapy.

Jak byly w tamtym tyg upaly i auto stalo na tym sloncu od rana i o 13 wsiadłem w to piekło to schlodzilo mi w miare w środku dopiero po ok. 15km jazdy. Bo wszystko byly tak w srodku nagrzane i oddawało cieplo. Takze sam widzisz jak to jest. A jeszcze jak skore to jeszcze gozej.

Chyba, ze auto w garazu i wyjeżdżasz w upal i nie daje rady klima to wtedy cos z nia chyba nie tak

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...