Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problemy z rozrusznikiem


FOKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda tak że rozrusznik który miałem w aucie co 3/4/5 raz się zacinał, tak jakby kręcił i ostatecznie był stokot, podjąłem się wymiany rozrusznika zajęło mi to z 6h poskladałem, rozrusznik na 100% był sprawny bo był w mojej wcześniejszej e36 i suma sumarum, nadal po kilku odpaleniach auta wciąż kręci i kończy się stukotem, czy ktoś wie co to może być jeśli nie rozrusznik? Dodam że wyjęty rozrusznik z mojego auta podpinalismy bezpośrednio do aku i wszystko pracowało tak jak powinno za każdym razem, wysunął się i kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo opisałeś usterkę, zwłaszcza nie bardzo rozumiem z tym stukotem. Jeśli rozrusznik kręci ale auto nie zaskakuje to elektromagnes do wymiany lub kable dochodzące do rozrusznika do sprawdzenia. Możliwe że masz 2 wadliwe rozruszniki, czasami elektromagnes dopiero po rozgrzaniu się przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem pewny że ten rozrusznik który wsadzilem jest sprawny, mając poprzednia bmke z tym rozrusznikiem nigdy nie było takiej sytuacji a wręcz kręcił i odpalał bardzo szybko, no i ten niby "popsuty" bezpośrednio do aku kręcił i wysunął się za każdym razem, które kable sprawdzić? Te które są przykrecone do rozrusznika i jakieś jeszcze? Ta masę która idzie do łapy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u Ciebie oznacza stukot? Cofnięcie rozrusznika czy coś innego? Sprawdź kable dochodzące do rozrusznika, i przekaźnik odpowiedzialny za rozruch, ewentualnie coś w kostce stacyjki może być nie tak. Przyczyn może być sporo, dlatego opisz dokładnie co oznacza ten "stukot"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik się kręci, ale elektromagnes nie wrzuca bendiksu na koło i silnik stoi. Masz chyba dwa niesprawne elektromagnesy w obu rozrusznikach, lub coś je blokuje. W imadle po podłączeniu na krótko na pewno rozruszniki sprawne? Miałem identyczny przypadek, na zimnym silniku palił, na ciepłym dopiero za którymś razem. Po jakimś czasie było tylko gorzej i odpalał za 5-10 razem, pomogło kupienie rozrusznika używki, rozkręcenie go na drobny mak, wymycie, przesmarowanie i wymianie kilka klamotów. Śmiga jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, rozkręca ten który był w samochodzie i zobaczę go od środka, ku mojemu zdziwieniu po wyjechaniu z garazu z "nowo" wsadzonym rozrusznikiem i poruszaniem kabla przy rozruszniku odpowiadającego za wysuwanie jeżdżę 2 dzień i mi się nie zawiesił, ale zobaczę tak jak mówisz, na ciepłym czy będzie odpalał i napisze co było nie tak w starym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...