Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zmiana Audio w e39


cziko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar podłączyć subwoofer i wzmacniacz- komplet wysokiej mocy.

Mam zamontowaną dużą navi i powstają moje pytania:

Gdzie i do czego się podłączyć- dźwięk i sygnał?

Jest w navi z tyłu wyjście czińczy do pieca lub gdzieś w bagażniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej to złapać sygnał z tylnych głośników, tylko wtedy musisz mieć wzmacniacz z wejściem high input. Ja mam zrobione w ten sposób u siebie i gra całkiem całkiem. Wzmacniacz zamocowałem nad kołem zapasowym, a skrzynie z głośnikiem w lewym boczku w bagażniku.

Edytowane przez Niedzwiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał zapożyczyłem z dwóch tylnych głośników w suficie. Wejście we wzmacniaczu miałem na dwa kanały i tak też podłączyłem. Ja potrzebowałem miejsce w bagażniku i dlatego głośnik w lewym boczku zabudowałem. U mnie nie było zmieniarki to wszedł idealnie. A nad aku to mam kompresor od nivo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz bm53/54 to cinche wyprowadzasz(ja tak mam obecnie) i jest profi a nie z tylnych głośników ciać kable(tak miałem wcześniej ;) ) bleeee... :) No i jak chcesz wzmacniacz podłączyć pod głosniki to potrzebny jest "konwerter sygnału" do wzmacniacza podaje sie sygnał nie wzmocniony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę temat bo właśnie będę zabierał się do tej samej sytuacji. Ja jestem daleki od przerabiania wyjść wzmocnionych na liniowe więc będę się zabierał do separacji sygnału z DSP Philips'a.

 

1. Czy orientujecie się w której wiązce grzebać?

2. Skąd pobieraliście sygnał remote do odpalania i gaszenia wzmaka?

3. Czy w przypadku regulacji eq wzmacniacz też reaguje poprzez remote?

 

Z tego co sprawdzałem można wyseparować remote ze zdalnej anteny ale pewnie to będzie go tylko włączać i wyłączać.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Jak coś to się sam zdoktoryzuję z tematu i najwyżej opiszę dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. sygnałów liniowych nie znajdziesz ponieważ z radia do wzmacniacza dsp idzie sygnał wzmocniony (te same przewody które w wersji bez dsp idą do głośników)

ad2. tak jak napisałeś niżej z wyjścia na antene

ad3. nie do końca rozumiem pytanie...

 

najlepiej wykorzystać wzmacniacz który ma wejścia High lub ewentualnie konwentery rca jeżeli nie chcesz wyciągać sygnałów liniowych z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzesiek2304 napisał:

Ad1. sygnałów liniowych nie znajdziesz ponieważ z radia do wzmacniacza dsp idzie sygnał wzmocniony (te same przewody które w wersji bez dsp idą do głośników)

ad2. tak jak napisałeś niżej z wyjścia na antene

ad3. nie do końca rozumiem pytanie...

 

najlepiej wykorzystać wzmacniacz który ma wejścia High lub ewentualnie konwentery rca jeżeli nie chcesz wyciągać sygnałów liniowych z radia

Dzięki za odpowiedź. Wzmacniacz mam bez wejść high output więc to odpada. Ja mam u siebie duże Navi więc z tego co przeglądałem schematy to ten element na desce rozdzielczej jest tylko sterownikiem bebechów które są w bagażniku. Idąc tym tokiem mamy sytuację gdzie gdzieś ten sygnał liniowy dostaje wzmocnienia i wychodzi na głośniki i tego miejsca właśnie szukam.

 

Co do mojego trzeciego pytania to chodzi mi o prostą rzecz. Jeśli wyseparuję sygnał liniowy i podam remote z anteny to czy w przypadku np. zmniejszenia basów w adiu wzmak ze skrzynią też zareagują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania jest prosta
Remote to +12 po włączeniu radia, a sygnał jaki będzie dochodził liniowy do wzmacniacza zostanie wzmocniony.
W bagażniku powinieneś mieć bm54 i z niego wyprowadzasz se wyjście liniowe do wzmacniacza 



Ok. Sprawa jasna. Pytanie czy orientujesz się do których kabli się dobrać?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...