Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


CHECK COOLANT LEVEL - M57D30


cziko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu wyskakuje mi znów informacja pod zegarami- CHECK COOLANT LEVEL.

Pierwszy raz co się dzieje? Szybko Google i odp jest, a było to w Chorwacji w zeszłego wakacje- temu zew 47C przyczepa na haku 1200kg i góry gdzie nie spojrzę.

Wiec odkręcić zbiornik na ciepłym silniku (parking był pod lekkim skosem) mniej wiec ok 100ml szklanki wody wlalem i git jest, aż do ok 1 mies wstecz znów ten komunikat, a płynu dobrze, wskazówka w pionie wentylator dodatkowy się włącza i wyje jak głupi nic się nie grzeje.

Czujnik zamontowany w zbiorniku w płynie non stop zamoczony.

Przez 1 mies wałem dodatkowo ok 1 szklanki wody- 150ml  czyli ok 1/2 szklanki.

miarki max min brak na zbiorniku.

Plyn troszkę mniej pod tym czarnym dynksem/ dziukbiem w zbiorniku ok 5mm - ciepły silnik.

Gdzie szukać przyczyny- czujnik czy nieszczelności w układzie?

20160909_171411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cziko napisał:

No właśnie brak tego pływaka.

Rano poziom płynu spadł ok 1cm- zimny silnik.

To chyba nic nie normalnego ze poziom spadl. Plyn pod wplywem temp zwieksza swoja objetosc. Ja stawiam na czujnik lub iego wtyczke, przeciez z plywaka nie odczytuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda:

IMG_155914a.jpg

a na zbiorniczku obok korka jest pokazany prawidłowy poziom płynu. Jeżeli go brakuje a jak piszesz poziom lejesz prawie pod korek to na pewno jest go za dużo i ciśnienie go się pozbywa:

 

IMG_160001a.jpg

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, efendi napisał:

To chyba nic nie normalnego ze poziom spadl. Plyn pod wplywem temp zwieksza swoja objetosc. Ja stawiam na czujnik lub iego wtyczke, przeciez z plywaka nie odczytuje :-D

O tym ze jest większa objętość to wiem-  chodziło mi czy to czujnik który jest od dołu czy może inna opcja.  Czujnik non stop jest mokry- zatopiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...