Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[DIY][Exx] Wyprowadzenie cinch BM53/BM54


Rekomendowane odpowiedzi

Może się komuś przyda. Osobiście nie znalazłem nic dobrego na naszych polskich stronach więc:

Zdjęcie nie są moje, ja zazwyczaj nie mam czasu ich pstrykać ;).

Zaczynamy od wyjęcia radia. 

Rozbieramy wszystko, tzn rozdzielamy płytkę z elektroniką od obudowy. Wszystko trzyma się na kilku torxach poza "układem mocy", który jest na "wsuwkę". Najlepiej zacząć od usunięcie wsuwki, którą zaznaczyłem poniżej. Wystarczy ją wysunąć np przy pomocy płaskiego śrubokręta. 

65126976963_modulo_radio_professional_bm54_bmw_e38_e39_e46_x5_e53.JPG

 

Jak już mamy wszystko rozdzielone to wlutowujemy się kabelkami jak zaznaczono poniżej, dokładnie do górnej strony kondensatorów(tych brązowych elementów).

photo_4f51cd5452b70vue-soudures-2.jpg

Kanały sa wyprowadzone następująco:

pre-out-bm54.jpg

 

FL->FrontLeft->Przód Lewy

RL->RearLeft->Tylni Lewy

FR->FrontRight->Przedni Prawy

RR->RearRight ->Tylni Prawy

Kolejna rzecz to wywiercenie otworów w obudowie radia. Jest miękka więc dobre wiertło wchodzi jak w masło. Pamiętajcie o dokładnym usunięciu opiłek ;)

U siebie zrobiłem to tak jak tutaj:

6335748600_1305582436.jpg

4891295800_1305582432.jpg

 

Warto kupić troszkę lepsze gniazda cinch. Bałem się ze mogą być jakieś zakłócenia od elektroniki i FM/AM ale nic takiego nie ma. Cinche przykręciłem bezpośrednio do obudowy bez izolacji(masa dla sygnału)

Najlepiej mieć jakiś cienki grot lutownicy do wlutowania kabelków. 

Ja użyłem miedzianych kabli przekrój 0.35 albo 0.5. Nie muszą być grube, wręcz lepiej się cienki lutuje i jest mniejsze prawdopodobieństwo zrobienia zwarcia. 

Wszystko :)

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cziko napisał:

A sytuacja z navi dużą jak wygląda?

Nie rozumiem pytania.Masz na myśli 16:9 czy 4:3 w każdym razie w obu przypadkach powinno byc podobnie. To zalezy od radio-modułu jaki masz w bagażniku po lewej stronie(e39,e38), bo to w nim jest ingerencja. 

 

Fotki jak wyżej są identyczne jak w moim radio-module a ja mam navi 16:9.

Edytowane przez starsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...