Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[ E46 ] Wybór felg


Gregu82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem się rozglądać za felgami, wybór padł na 18 cali. I tutaj prosił bym o pomoc, ponoć do e46 najlepiej et dobierać powyżej 40, z tym, że chciał bym takie felgi, które założę bez dystansów a felga zrówna się z nadkolem. Jakich parametrów felg zatem powinienem szukać ?? Czy ET na poziomie 30-35 + 8,5j przód 9j tył dadzą pożądane efekty ?? Z góry dzięki pomoc w tej sprawie, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok z parametrami które wymieniles, z tym, że opona na tyle max 235 bo szersza będzie ocierac, tak było w moim przypadku. Chciałem podac Ci moje et felg ale na śmierć zapomniałem,  nawet na allegro sie logowalem i nie ma tej aukcji juz, a nie chce mi się odkrecac kół w garażu :D

Wydaje mi sie, że mam et40, także przy Twoich wymienionych parametrach musiałbyś robić naciag. 

Edytowane przez Francuz
Edytowano ponieważ edytowano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie styling 135, tył miał 8,5 cala i et 50 plus 15 mm dystansu czyli wyszło et 35 z oponą 225 i wszystko było ok. Felga 8,5 et 20 z oponą bodajże 235 obcierała. Optymalne jest et 35. Tu masz stronkę, która pokaże Ci różnicę między kołami http://www.willtheyfit.com/#isPage=1
Zawsze możesz kupić coś z wysokim et i dopasować to dystansem, latałem z dystansem w sezonie letnim i zimowym i nie było najmniejszych problemów, sporo osób na forum lata z dystansami i nic się nie dzieje.

Przodem nie ma się co martwić, u mnie siedzi felga 8,5j z oponą 205/40 i nic się nie dzieje.

Ja w swojej miałem 4x8,5J et 27 i do zrównania się felgi z nadkolem jeszcze troszkę brakowało - z tym, że na glebie. A Ty Francuz pewnie masz  8J(ET38) + 9J(ET42).
Plus u Ciebie była opona 205/40, z szerszą oponą raczej by się nie udało.


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...