Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


szarpnięcia


piotr328

Rekomendowane odpowiedzi

jest tak ze jak ruszasz to trzeba sprzeglem sie bawic by nie szarpal wyczuc poprostu  2ke jak dajesz jest to samo nie ma tak jak powinno byc ze wbijasz bieg i dajesz gazu i plynnie sie rusza lub zmieniasz bieg puszczasz sprzeglo i dajesz gazu i plynnie jedziesz z dolu obrotow.Jest tak ze robisz redukcje i dajesz gaz i odrazu szarpie nie ma plynnego ruchu sa takie skoki szarpane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu podstawowe pytanie:

- diagnoza na kompie była? co INPA mówiła o błędach? nie było diagnozy?

No to z fusów trudno będzie orzec co siedzi w silniku - może jaki chochlik?

Z podobnymi objawami INPA mi mówiła o wypadających zapłonach na kilku cylindrach - różnie - wymiana świec na nowe pomogła wyleczyć z choroby.

INPA! albo inna diagnostyka - nic na skróty. Po co gdybać i kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co najmniej dziwne, bo przy kulejącym silniku powinno coś zostać, choćby w zdarzeniach byłych - nie koniecznie w bieżących. A może diagnostyka była niezbyt profesjonalna? Mam na myśli źle zinterpretowane błędy lub nie tam gdzie trzeba, albo nie takim interfejsem co trzeba?

Na pewno był pod INPA podpięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wtedy - na zimnym silniku powinien być zdiagnozowany.

Zakładając, że wina leży po stronie układu zapłonowego, na 100% byłby ślad w INPA - błędy shadow.

Jak dla mnie to nieprawdopodobne by nie było śladu w INPA po szarpaniu silnikiem.

Teoretyzując dalej, gdyby była zbyt uboga mieszanka przy zimnym silniku - na ssaniu - mogłoby właśnie szarpać, ale INPA to też wykryje. Może nie koniecznie pokaże prawdziwy i dosłowny błąd-przyczynę ale odpowiednia interpretacja na to pozwoli.

Może lewe powietrze w obrębie DIS'y albo odmy.

O ile się nie mylę, odkręcenie korka wlewu oleju powinno wpłynąć na obroty jałowe zimnego silnika i o ile tego zjawiska nie ma to bierze lewe powietrze. Jak się mylę to mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...