Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Podłączenie Wideo rejestratora z detekcją ruchu


Barttoosz20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Nie zdążyłem się jeszcze przedstawić zatem zacznę od tego. Mam na imię Bartek i od stycznia tego roku jestem posiadaczem BMW e91 08r
Jest to moje pierwsze auto i wszystkiego się uczę :D Auto pomógł kupić i zaktualizować kolega wam pewnie znany o nicku Kamcio . 

Piszę do was ponieważ kilka dni temu nieznany sprawca potraktował cały lewy bok jakimś ostrym narzędziem. Bardzo smutno mi się teraz patrzy na auto i zdecydowałem się na zakup wideo rejestratora z trybem parkingowym. Po kilku godzinach przeglądania i porównywania różnych produktów padło na xblitz go. Aby ten tryb działał potrzebuję stałego napięcia z akumulatora, niestety wszystkie gniazda od zapalniczki odpadają. Załączają się dopiero po odpaleniu silnika. 

Przeciągając kabel usb w podszybiu i kolejno wzdłuż plastików natrafiłem po stronie drzwi pasażera pod podłogą gruby czerwony kabel. Domyślam się, że jest on "+". Pierwsza myśl, to kupno jakiejś złodziejki bez rozcinania przewodu i podłączenie się do niego i znalezienie minusa lub podłączenie się do karoserii? Za wiele niestety nie mam wspólnego z elektryką i mam nadzieję, że jakoś pomożecie mi się z tym uporać. Jeśli ktoś przerabiał taką operację na swoim aucie i chciałby pomoc, to zapraszam do dyskusji. Bartosz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały plus masz na kilku bezpiecznikach w schowku.

Używasz za bezpiecznikiem szybko złączki/ zlodziejki  na plusie a minus z masy samochodu- ja tak mam tylko na bezpieczniku po zapłonie.

Rejestrator parkingowych wł  się po dużej wibracji karoserii ( walniecie bujanie a nawet przy dużym wietrze czy jak walnie zoledz ) i nagra tylko przód bo pewnie tam będzie skierowana.

Na wschodzie widziałem ze mają po 2 i 4 bo tam to plaga uszkodzeń- you tube.

Wandalizmu nożem, kradzież wkladu lusterka, czy nawet kradzież m pakiet e36 nie nagrała- mała wibracja poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o G-sensor, który wyłączyłem, bo zamiast mieć jeden filmik z przykładowo jazdy po pracy lub podzielony po 10min, to miałem 70 filmików po 9 sekund... Załączał się po wjechaniu na dziurę, lub po mocniejszym naciśnięciu gazu :D Opcja Parkingowa działa na zasadzie zmiany obrazu przed kamerą. Włącza się w przypadku przejścia kogoś, lub jak ktoś podchodzi z gwoździem i wyżywa się nie wiadomo po co... :lollol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno pytanie związane z podłączeniem elektrycznym. Przy okazji podłączenia wideo rejestratora zabrałem się za nie działające podgrzewanie prawego lusterka. Po sprawdzeniu okazało się, że kable odpowiedzialne za tą czynność nie mają napięcia :( W lewym wszystko w porządku. Co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema :)

Chciałem wrzucic filmik z mojego videorejestratora ale ogladajac je na kompie widze, ze dzwiek zasuwa normalnie, a obraz leci w zwolnionym tempie przez co dzwiek jest dużo szybciej od obrazu.

Od czego moze sie tak dziać? Komp nie wyrabia bo pliki nagrywane w wiekszej rozdzielczosci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się gdzieś podpiąc pod 12V to najlepszym wyjściem będzie plus akcesoryjny znajdujący się pod maską lub przy akumulatorze w bagażniku na osprzęcie. Wpinanie się w bezpiezpieczniki może powodować tym, że będą się wypalać (chyba, że się wepniesz przed nimi, ale to dodatkowa praca)

Swoją drogą mam mivue, które pozwala na nagranie 15 minut na baterii i aktywuje się nawet na niewłączonym zapłonie. Może zmień model po prostu?

 

Dnia 12.10.2016 o 22:12, Barttoosz20 napisał:

Piszesz o G-sensor, który wyłączyłem, bo zamiast mieć jeden filmik z przykładowo jazdy po pracy lub podzielony po 10min, to miałem 70 filmików po 9 sekund... Załączał się po wjechaniu na dziurę, lub po mocniejszym naciśnięciu gazu :D Opcja Parkingowa działa na zasadzie zmiany obrazu przed kamerą. Włącza się w przypadku przejścia kogoś, lub jak ktoś podchodzi z gwoździem i wyżywa się nie wiadomo po co... :lollol:


Ale z poziomu interfejsu masz regulację sensora za to odpowiedzialnego. Próbowałeś? Jak dam na prawie maksimum również tryb alertowego nagrania się aktywuje, nawet podczas przyśpieszania czy hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...