Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Stuki z tyłu.


baton500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie lub proszę o sugestie. Problem polega na tym, że wymieniłem poduszki amortyzatora z tyłu ponieważ myślałem, że to wlasnie one są powodem stukania, okazało się, że jest na odwrót po wymianie nic sie nie zmieniło, stuki pozostały. W ostatnim czasie robione było 10 tulei zawieszenia więc musze je wykluczyć. amortyzatory bilstein oba ponad 70% łączniki stabilizatora były również wymienione. Straciłem już głowe na co jeszcze zwrócic uwagę ??? pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat brzmi "stuki z tylu" , nie jest nigdzie wspomniane ze podczas jazdy jednostajna predkoscia, na tym samym biegu. Sprecyzuj bardziej kiedy stuka to bedzie bardziej precyzyjna odpowiedz. 

A najlepiej to wsadz kogos za kolko, a sam usiadz na kanapie i nasluc*** skad dobiegaja dzwieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Broder napisał:

Temat brzmi "stuki z tylu" , nie jest nigdzie wspomniane ze podczas jazdy jednostajna predkoscia, na tym samym biegu. Sprecyzuj bardziej kiedy stuka to bedzie bardziej precyzyjna odpowiedz. 

A najlepiej to wsadz kogos za kolko, a sam usiadz na kanapie i nasluc*** skad dobiegaja dzwieki.

Dzieje się to podczas jazdy na nierównościach nie ważne z jaką prędkością i na jakim biegu. dźwięk wydaje się jakby współgrał z dziurami na drodze :D a możliwe jest zeby zepsuc cos tak prostego jak wymiana poduszek ? w sensie za bardzo/za lekko dokrecone? sam juz nie wiem gdzie szukać przyczyny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie! nie chcę zakładać nowego wątku tak więc piszę tutaj. problem znikł połowicznie.. tzn nie stuka juz kompletnie nic wymieniona każda tuleja z tyłu, wymienione drążki stabilizatora oraz poduszki amorow. gumy stabilizatora również są nowe. Dodatkowo kupiłem nowe amortyzatory sachs (myślę że dobry wybór wcześniej bilstein b4) ale wracając do problemu to stuka nadal gdy naprzyklad skręcam w prawo bo w lewo nie jest to aż tak odczuwalne... dziwny metaliczny pojedynczy stuk i na tym koniec - myślę kurde coś w bagażniku/wydech ale nie. Moje pytanie - czy sprezyny mogą stukac jeśli są pęknięte? bo tyl względem przodu jest ewidentnie niżej ale to nic tak na prawdę nie oznacza bo mam i tubę i lpg i zawsze z 20L benzyny także w jakims sensie jest to wytłumaczone.. ale ma ktoś jakiś pomysł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też kiedyś stukało z tyłu i też nie wiedziałem co jest przyczyną. Okazało się że nakrętka od półosi była źle zaklepana i sie poluzowała, po dokręceniu stukać przestało. Sprawdź u siebie może to też to samo się dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, OSKAR napisał:

mi też kiedyś stukało z tyłu i też nie wiedziałem co jest przyczyną. Okazało się że nakrętka od półosi była źle zaklepana i sie poluzowała, po dokręceniu stukać przestało. Sprawdź u siebie może to też to samo się dzieje 

Chciałbym ? dzięki wielkie za odpowiedz wejde sobie na kanał to sprawdzę - no chyba ze dziś 25 mln walne w totka to wtedy powiem żeby mechanik to robił a ja sobie skocze po m4 ? hehe a na poważne to.jeszcze raz dzięki sprawdzę a co do sprężyn to nie wiesz czy mogą stukac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, coś postukuje z tyłu z prawej strony tak jakby właśnie poduszka amortyzatora, ostatnio wymienione dwie i dalej to samo, amortyzatory nie uszkodzone, a pukanie jest nadal ?

W poniedziałek auto jedzie do czaksa na wymianę sprzęgła i ma przy okazji obadać ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie po kolejnych diagnozach i wymianie z w tylnym zawieszeniu wszystkiego co tylko tam jest, stwierdziliśmy że wyrwane jest mocowanie sanek i to właśnie to wydaje te stuki. Czy ktoś spotkał się z tym i to naprawial? Problem jest o tyle pechowy że mam lpg i nie wiem czy ściągać bak czy spawac razem z nim? Jak do tego podejść by ograniczyć naprawę na maksa czasowo? Odkręcić całkiem wózek czy tylko opuścić?  Bo myślałem o tym żeby dorobić 4 plaskowniki dobrze je zalać migomatem i dokrecic spowrotem. Jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...