Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 m42b18 falowanie obrotów


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kogoś z Wrocławia lub okolic co ma IS lub części do niego,

Kupiłem Is i faluje dość mocno na obrotach od 300-1200 obr a czasem potrafi zgasnąć całkiem.

Kupiłem inną przepływkę, sprawdziłem cały dolot, krokowy na mierniku podaje prawidłowe wartości, czujnik położenia przepustnicy także, wyciągnąłem czujnik wału ten od góry i wygląda na uszkodzony, ma małe wgniecenie. Na komputer pokazuje błąd 18 stopień końcowy układu zapłonowego wg. opisu po polsku jest to problem z zaworek disa, którego nie ma. Generalnie chciał bym podmienić przepływomierz krokowy czujniki z kimś kto ma pewne części lub 100 % sprawne auto. Jest to auto do jazdy na zimę, ale lubię jak wszystko chodzi jak powinno. 

Edytowane przez pikar133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki, ale problem jest dalej :( i nie mogę sobie z tym poradzić auto faluje na obrotach na ciepłym silniku,  wymieniłem krokowy, przepływomierz, TPS, czujniki wałka, spalania stukowego, sondę lambda, kable, świece, a auto dalej faluje i jest przelewane paliwem ... auto miał kiedyś gaz zostały po nim ślady w kolektorze i za przepustnicą jest wejście na podciśnienie od gazu i zostało zaślepione jeżeli je otworzę i dam zasysać powietrze to auto normalnie pracuje, może ktoś namieszał coś w sterowniku że go przelewa ? poza tym auto pali kosmiczne ilości paliwa około 1zł na kilometr :D   już sam nie wiem jak z nim walczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pikar się już przywiatał :D

@pikar133 Bumma serwis jest dla tych co dają recepty na bolączki konkretnych problemów. 

Wal w tym temacie: http://www.maxbimmer.pl/forum/63-e36/ Model BMW plus model silnika.

P.S

Piszesz że jak go "odślepisz" to pracuje normalnie. To znaczy, że dostaje za mało powietrza. Dalej - sonda lambda. Ale to już w temacie do http://www.maxbimmer.pl/forum/63-e36/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...