Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Średnie spalanie BC a rzeczywiste


cziko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś jeździłem żony e46 M43b19  01r.i dziwne zeczy się dzieją.

A mianowicie spalanie średnie pokazuje ok 9L, a w czasie stania w korku doszło aż do 15,2L.

20161116_201416.jpg

 

Później spadło troszkę.

Wjeżdżam na posesję jest 9,8L za 2 min już 10,3 L- samochód stoi,radio gra, światła włączone, ogrzewanie działa.

Więc wyjechałem znów z chaty na orlen leje pod korek zobaczymy po 200 km co będzie.

Ale co jest do jasnej ciasnej ?-bo to nienormalne troszkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dawno resetowałeś, czytałem gdzieś że komp uaktualnia średnio co 50km,  wiadomo,  jak zaraz po skasowaniu to skacze różnie,  ale żeby na luzie tyle było?  U mnie luz po kasacji jest około 0.9L. Spalanie teraz po BC mam 5.4/100 a po zatankowaniu wychodzi 5.7 do 5.8/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bastars pisze. jesli zaraz po skasowaniu to bedzie bardzo czuly. Mialem raz po tankowaniu skasowalem i odrazu poza miasto, tempomat 80km/h i spalanie jakos 6.5 nie pamietam dokladnie, a inym razem od razu po tankowaniu i na miasto, spalanie 14-15l. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne przecież jak stoisz to spalanie na 100km jest nieskończone, dlatego ma wpływ na całe średnie spalanie, im większy dystans przejechany tym ten wpływ jest mniejszy. Nie ma się co przejmować, tylko patrzeć na średnie spalanie po przejechaniu większego dystansu.

 

BTW M50B20 spala na postoju  około 1,5 litra / godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 400 to po 1 mies dopiero może zrobi.

Żona mało bardzo jeździ.

Zrobiła od 15.11 do dziś godz 13,25 taż 27 km.

Dziś 11,1 L /100 km i większość stała w korku.

A temat mnie męczy strasznie.

 

Ps. Na przeglądzie teraz licznik spisują i przez rok zrobiła 5204 km swoim byłym samochodem. !!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sam napisałeś, stała w korku, na postoju spalanie jest nieskończone, zresztą tak pokazuje ekonomizer ;) jeśli na kompie nie ma błędów i/lub skład spalin w normie to znaczy ze jest ok i tak ma palić.

Jest zima, krótkie trasy, korki..... spalić swoje musi :)

 

Pocieszę Cię, moje M42B18 w aftamacie pali teraz 12-13, krótkie trasy i korki. E 46 jest zdaje się cięższe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak jak pisze PRZEMO, mi BC w trasie pokazuje zawsze okolo 7,5l w rzeczywistosci czasem wejdzie nie cale 7 - jak dla mnie okej. Za to w miescie BC pokazuje mi 12-13l a w rzeczywistości wchodzi okolo 10l. I takie wskazanie BC mnie denerwuje
Mowa o E46 330D w Automacie

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2016 o 21:10, Piotr napisał:

To normalne przecież jak stoisz to spalanie na 100km jest nieskończone, dlatego ma wpływ na całe średnie spalanie, im większy dystans przejechany tym ten wpływ jest mniejszy. Nie ma się co przejmować, tylko patrzeć na średnie spalanie po przejechaniu większego dystansu.

 

BTW M50B20 spala na postoju  około 1,5 litra / godzinę.

Dokładnie. Musiałeś dopiero co zresetować spalanie. Wtedy na postoju spalanie rośnie w nieskończoność bo dystans zerowy. To normalne. Trzeba zrobić parę km to się ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

330d w automacie. Spalanie rzeczywiste we Wrocławiu 12 -14 litrów. Komputer zaniża o 1 litr. Niecałe 500 kilometrów na jednym baku :(

 

U mnie niestety wygląda to tak, że robię codziennie max 4 - 5 km kilka razy dziennie. Chyba trzeba pomyśleć nad 2 autem w benzynce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc panowie dziś dopiero byłem na stacji ORLEN po Pb 95 leje pod korek tak jak wcześniej i wyszedł wynik 16,4 L /100KM !

Na BC średnie spalanie 16,2L , średnia prędkość 16,7 km, opony zimowe 195 65 15.

Jest to wynik niedopuszczalny dla mnie.

 

Jazda spokojna i TYLKO Wrocław.

Silnik M43b19 lub M43b19tu sam nie wiem jaki jest ten silnik, z przebiegiem 250tk, lekko purka ostatni tlumik.

 

I teraz moje pytanie gdie szukać przyczyny? 

 

 

Edytowane przez cziko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, tyle to V8 pali, a najmniej po miescie udalo mi sie 13.3 spalic,ale to bardzo spokojna jazda i manual :)

 

Sprawdz koniecznie na tescie 4 z OBC ile L/h podaje spalanie na wolnych obr. Byc moze jakies lewe powietrze ciagnie i raz ze nie bedzial mial mocy i trzeba wysoko krecic,a dwa ze wiecej paliwa podlewac. Kolejna rzecz sondy i przeplywka. Tez moze znacznie podnosic spalanie jak sa walniete.

 

Jakby kat byl zabity to nie mialby mocy na wyzszych obrotach. 

Edytowane przez Touras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod ma moc jak to można powiedzieć o 116 km. :D

 

Obroty nie falują niby wszystko w normie.

Jazda spokojna zmiana biegów 2,5 a 3 tys.

Sprawdzę test i spaliny jutro na przeglądzie.

 

Da rade sprawdzić sondę i przepływkę samemu czy tylko komp ?

 

Ze złych rzeczy to purka lekko ostatni tlumik ale to nie powinno mieć znaczenia bo to już na wyjściu i dwa razy zapalił mi się żółty silniczek na zegara ale za chwil kilka zgasł samoczynnie w czasie jazdy.

Edytowane przez cziko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cziko napisał:

... i dwa razy zapalił mi się żółty silniczek na zegara ale za chwil kilka zgasł ...

 To niezbyt dobrze, pewnie na kompie błędy są, przydałoby sie je zczytać ;)

IMO powinien palić bez pałowania 10-11 w mieście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...