Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Średnie spalanie BC a rzeczywiste


cziko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mruga check i gaśnie to może być za bogata dawka i wypadanie zapłonu na jakimś cylindrze.

Sonde sprawdzisz na INPIe. Jak napięcie zmienia się stale w przedziale 0,2 - 0,7V to znaczy, że jest ok. Jak stoi to jest martwa. Przepływke sprawdzisz też w INPIE czy nie wyrzuca blędu. Jeśli nie wyrzuca to jeszcze nie oznacza, że jest w porządku. Sprawdzić ilośc mierzonego powietrza na postoju i najlepiej pod obciążeniem i porównać z prawidłowymi. Najlepiej wymontować i przeczyścić przepływkę (są spraye do tego np. CRC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec byłem na przeglądzie, pan diagnostyka zapakowałem czujnik w odbytu i wyszło coś takiego 

20170124_114231.jpg

 

Na wolnych obrotach sonda lambda pokazuje ---- po dodaniu gazowa wskakuje na pozytywne wartości.

CO ma duże wiec można powiedzieć że dostaje większą ilość paliwa niż może spalić.

Testu 4 nie robiłem - zapomniałem :-(

 

Jeszcze pod kompa i powinno być wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiec tak.

Bylem u Leo (jeszcze raz dziękować) i wyszło ze sonda przed katem znaków życia nie dawała.

Pytanie: jaka kupić ?

Odp: Bosch 

Wiec już siedzi na miejscu nowiutki bosch.

 

Teraz zalać pod korek i sprawdzić jak będzie. 

Relacje z jazdy w czasie późniejszym ; -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc tak panowie.

Zalane znów pod korek, tylko po mieście i wynik 11.6 L /100KM. 

Dodam że na 99% termostat padł gdy było ok 36km bo grzeje się bardzoooo długo.

Odcinki samochód robi krótkie czasem z niebieskiego nie zeszło lub było na 1/2 wzorowej temperatury czyli \.

Sądzę że po wymianie powinno spaść do ok 9-10L i to by było ok w okresie zimowym, gdzie temp średnio -3C.

Na dniach wymieniam termostat i do rewerwy śmigam.

Recenzje będą zdane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...