Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dlaczego tak jest , skąd te zachwania ?


Pershing

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany coś z życia Wrocławskiego motocyklisty. dziś jadę na dwóch kółkach ulicą trzebnicką w stronę pl. Wielkopolskiego , krzyżówka na wysokości ulicy Dębickiego , zielone światło , prędkość ok. 55 km/h. Wjeżdzam na skrzyżowanie z ulicy Dębickiego wyjeżdża facet Toyotą Starlet , zatrzymał się , popatrzył , byłem ok 15m od niego i miałem zielone , jechałem drogą główną , więc chcąc niechcąc miałem pierwszeństwo. Pan w Toyocie popatrzył w moją stronę , musiał mnie widzieć , jechałem oczywiście z zapalonym światłem mijania i co zrobił ? WYJECHAŁ MI PROSTO POD KOŁO !!!!!!!! Ratując się położyłem motocykl na boku , poobijałem się zdrowo , połamałem lusterko i kierunkowskazy. Dwóch przechodniów pomogło mi się pozbierać z jezdni , a facet w samochodzie ?? POPROSTU ODJECHAŁ !!! Mówią , że to motocykliści mają nie pokolei w głowach , ale widzę , że chyba jest odwrotnie , jak długo w Polsce MATOLSTWO będzie dostawać prawo jazdy i wsiadać za kółko , tak długo powiedzenie , że

jazda na motorze jest bardzo niebezpieczna będzie znajdować zastosowanie. Po dzisiejszym zdarzeniu , jestem za nowymi przepisami (badania , testy psychotechniczne , rozmowy z psychologami) może takie zaostrzenia , wyeliminują chociaż część idiotów dostających prawo jazdy. Teraz w okresie kiedy robi się ciepło , dużo jednośladów wyjeżdza na drogi , ilu z nich dożyje końca sezonu ? I czy aby z własnej głupoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa , nie mam pojecia co lezy u podstaw takich zachowan ze strony kierowców

aut , nawet głupie przepuszczenie motoru miedzy autami w korku czesto zdarza sie tak

ze mimo iz pas jezdni jest szeroki to pajace stojacy na sasiednich pasach na czerwonym

specjalnie zajezdzaja droge uniemozliwiajac motorkowi przejechanie pomiedzy nimi zeby

ustawił sie na poczatku kolejki na skrzyzowaniu , ogolnie parodia i pewnie sporo czasu

musi upłynac zanim to sie zmieni i co niektórzy pomysla ze nie sa sami na drodze

a podstawową zasadą jest nie utrudnianie jazdy innym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poprostu polska nie jest przyzwyczajona do motorów, osobiście nie jeżdże jednośladem ale znam parę osób które jeżdżą. Na zachodzie (bo nam najczęście bywam) motor jech chyba tak popularny jak auto - a u nas: motor to jakaś abstrakcja.

Przynajmniej to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w polsce chyba powinniśmy się juz przyzwyczajać do widoku jednośladów na drogach. Z roku na rok jest ich coraz więcej , a chyba najwięcej u nas sprzedaje się nowych skuterów 50cm3. Benzyna drożeje , za te 4 tyś nie kupi dobrego samochodu , a tu 2,2 l na 100 , gwarancja i po korkach nie stoisz. Zdarza się i wśród kierowców jednośladów wielu stereotypowych "dawców" co to mają motor bo toto ma 3,5s do 100 a 200 po jakiś 6 -7 i poprostu jest czym zaszaleć , to kusi. Zachowanie wielu "katamarianiarzy" jest takie jak w 1 poście tego tematu. Fajnie by było , gdyby troche uważać na siebie nawzajem , taki sam post umieściłem na forum motocyklowym ZROBIłO BY SIE BEZPIECZNIEJ

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
następnym razem wal w dziada będziesz miał za co wyremontować motor a tak położyłeś maszynę na bok i remont z własnej kieszeni może powiesz że zgłupiałem ale szczerze mówiąc ja tak robię pozdrawiam :twisted:

Chciałbym cie zobaczyć w takiej akcji, wiesz ja tez jeździłem trochę jednośladem ( nie jakąś pierdziawą jakich pełno na ulicach ) i szczerze mówiąc myślę ze pi... głupoty. No chyba ze jeździsz chińskim skuterem to wtedy bez obaw można walić w bok auta nawet na pełnej piź..... i wtedy jedyne niebezpieczeństwo jakie może cie spotkać to WP@%IER$&DOL od gościa któremu skasowałeś auto ( ja bym chyba nie wytrzymał ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator ,nie wsiadaj na skuter , składanie gnatów do kupy to nic przyjemnego.

Pershing ja bym na skuter nie wsiadł nawet za pieniądze, o waleniu w cokolwiek nie ma mowy, jeżdżę na rożnych sprzętach od 8 roku życia ( czyli już 17 lat), ostatnio miałem suzuki TL 1000 R ( 144 KM ) i jeszcze nigdy w żadne auto nie trafiłem ( no może raz rowerem w malucha ale to inna historia :mrgreen: ) bo wiem ze takie praktyki kończą się gorzej niż położenie sprzeta na asfalcie ( osobiście ratuje się do ostatniej chwili z racji twardości nawierzchni ). Kolega wypowiadający się wyżej o tym jak to on wali w auta jest mało poważny i widocznie jeszcze nie widział trupa ze zmielona czacha po takim dzwonku.

Tu jeszcze filmik idealnie pokazujący jak się to kończy http://www.youtube.com/watch?v=Y_fadgf1bFM ( a to chyba tylko 50km/h było )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było mieć nie po kolei w głowie ,żeby walić w samochód, motor to nie zabawka i nie powinno się tak igrać a gościa pewnie byś gonił gdybyś mógł. Wiesz ja miałem podobną sytuację i wiem ,że numerów czasem się porostu nie pamięta niestety..reakcjha na szok.. szok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że zazwyczaj po takim czymś (jak przypadek opisany wyżej) kierowca auta albo zwiewa z miejsca wypadku czy nawet nie zauważa tego. Nie pojmuję takich ludzi - czy oni myślą że jak ktoś jedzie jednośladem to już nie ma praw albo jest gorszy od niego :evil:

Walenie motorem w auto ? Heh zdecydowanie nierozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem wal w dziada będziesz miał za co wyremontować motor a tak położyłeś maszynę na bok i remont z własnej kieszeni może powiesz że zgłupiałem ale szczerze mówiąc ja tak robię pozdrawiam :twisted:

Nie no, przeciez mozna smialo zaryzykowac zlamania karku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja widzialem 2 lata temu jak dostawca pizzy na skuterze mial spotkanie w taksowkarzem, ktory mu wymusil, w okolicahc rynku...skuter jechal moze 30 km/h nie wiecej po uderzeniu w bo przlecial przez szerokosc auta i jakies 2-3 dalej wyladowal...otwarte zlamanie nogi...krwawienie z uszu nosa i w ogole totalnie nieprzytomny koles...wiec nie wierze w takie kozaczenie WAL W BOK bedziesz mial za co wyremontowac motor...ja bym zapisal nr rejestracyjny jakiegos swiadka i na policje, bez dwoch zdan...nie chodzi o kase, ale zeby kolesiowi uswiadomic, ze nie ucieka sie z miejsca zdarzenia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...