Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Bmw e34 bardzo nie rowna praca silnika, nie wkreca sie, kopci


Maly30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym na tym forum nie wiem czy dobrze wpisalem post...ale do rzeczy. Kupilem ostatnio e34 2.5tds, i mam taki problem, silnik odpala na strzala, ale tak chodzi nie rowno ze rzuca calym autem, kopci tak ze przez 2min nic nie widac za samochodem. Sprawdzalem wtryskiwacze to niby podaje paliwo na kazdy, sa nowr koncowki, swiece wymienione na nowe, dodam ze jak psikam plakiem do kolektora to silnik chodzi ladnie, sprzedajacy mowil ze do wyminay jest pompa wtryskiwaczy, i teraz pytanie, czy ktos z was mial taki problem? Moze jakies wskazowki? Nie chce kupowac pompy za 1000zl jak  okaze ze to nie to. Prosze o jakies porady, sprawdze wszystkie, z gory dzieki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy jakaś rura od erg ,IC gdzieś nie jest pęknięta 

jak mi spadła obejma tak miałem tylko że silnik pracował równo 

skąd jesteś z wrocka ?

przywitaj się w dziale ,,POWITANIA,, :P

Edytowane przez Dudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz najpierw czy nie masz jakiś nieszczelności w dolocie - co prawda diesel to nie benzyna ale przepływomierz jest. Skoro dodając mu plaka zaczyna chodzić normalnie a dodanie plaka na chłopski rozum "zwiększa" chwilowo ilość podawanego paliwa może to oznaczać że masz bardzo ubogo ustawioną dawkę paliwa :D DIS mówi że optymalna dawka dla rozgrzanego silnika M51D25 wynosi od 5..7mg. Z autopsji wiem że przy 4,5mg też pracuje i to całkiem nieżle (poniekąd jest to lekarstwo na wychuśtaną pompę ;)). Widziałem też takie pojazdy, które normalnie pracowały na 2 - 3mg... Trzeba by to pod kompa podpiąć i popatrzeć co tam się dzieje, ewentualnie coś pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...