Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Twarde tylne sprężyny


Nev

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

// zastanawiałem się czy nie wrzucić tego do "Dyskusji", ale tamten dział wyraźnie jest opisany jako niezwiązany z żadną konkretną serią //

 

Przymierzam się do małych zmian z tyłu, ale Internet niespecjalnie pomógł mi w decyzji więc wolę zapytać Was, bo E46 tutaj cała masa.

 

Możecie polecić mi jakieś sprężyny do polifta w sedanie? Zależy mi na jednym, jedynym parametrze: chciałbym, żeby to był beton, ewentualnie blisko betonu. Nie potrzebuję komfortu tylko precyzji, mam dość trampoliny na każdej hopce. Mówimy o -40/-35/-30. No i prawdopodobnie będzie się to wiązało z wymianą amortyzatorów, więc to samo pytanie - jeśli pojawią się tu jakieś polecane sprężyny, jakie amortyzatory do nich dobrać? Wiadomo, że nie wrzucę jakiegoś chińczyka, ale jednak w moim zasięgu jest raczej średnia półka i nie mogę sobie na razie pozwolić na ProKit.

 

// E46 320d sedan '2003 181 HP, jakby co //

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec beton to pro kit nie bd chyba dobry bo jest troche twardszy od serii. Jest jeszcze eibach sportline, ale do nich to juz muszą byc amory sportowe (do eibacha mogą byc seryjne) ewentualnie jakies customowe springi i do tego jakies amory mts lub TaT. Bedzie taniej, ale nie wiem czy długo podziała.

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz tanio i sprawdzony temat to proponuje montaż gum w zwoje. 

Ja mam u siebie żeby bardziej nie siadła przy obciążeniu mam ET -10.

Ale jak walniesz na całej długości zwóju to będzie to czego potrzebujesz do szczęścia.:D

Cena gumy ok 15 zł /szt.

Do e46 na tył sądzę że 4 spokojnie starczą z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz tanio i sprawdzony temat to proponuje montaż gum w zwoje. 
Ja mam u siebie żeby bardziej nie siadła przy obciążeniu mam ET -10.
Ale jak walniesz na całej długości zwóju to będzie to czego potrzebujesz do szczęścia.
Cena gumy ok 15 zł /szt.
Do e46 na tył sądzę że 4 spokojnie starczą z zapasem.


Nie pekaja od tego sprezyny?




Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niby jest nie tak z tymi gumami?

23 minuty temu, michal_f napisał:

Odezwij się do Marleya i zapytaj o sprężyny 12kg lub 14kg firmy BC Racing do e46 sedan. ;) a te gumy to można sobie w d***.. za przeproszeniem wsadzić. A jak Cię nie stać to sobie odpuść ten temat dopóki nie dozbierasz pieniędzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal_f napisał:


Bo to druciarstwo, bo wypadają. Jak chcesz mieć sztywnej to wymienia się amortyzatory i sprężyny na twardsze. To tak samo jak obnizasz auto, ucinasz sprężyny czy wymieniasz je na krótsze?

 

A się z tobą nie zgadzam.

Jak zakładam by niżej nie siadła mimo że sprężyny mam -40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chłopak szuka taniej alternatywy więc lepiej poszukać rozwiązania niż go zniechęcać.
Nie każdego stać na KV za 6 koła.
 

Czy ja gdzieś pisałem o KW? Przecież sprężyny tylne BC Racing czy nawet ISC Racing to nie jest jakiś mega duży wydatek..
Jak wcześniej napisałem, jak kogoś nie stać to niech nie bawi się w druciarstwo, bo później zaczyna się cięcie sprężyn i inne różne pomysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Forest napisał:

Pytałem o gumy bo sam ich używałem przez pewien czas. Fakt, że jedna po jakimś czasie wypadła.

 

 

Ja mam na trytki- opaski do kabli. 

Guma przywiercona i trytki guma-zwój.

Gra jak ta lala zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cziko napisał:

Ja mam na trytki- opaski do kabli. 

Guma przywiercona i trytki guma-zwój.

Gra jak ta lala zawsze. 

Mam to samo, kwestia doboru gumy -szerokości i ilości. Na pingponga z tyłu najlepsze rozwiązanie zwłaszcza dla posiadaczy lpg i ciężkich butli. 

Gumę można tak dobrać, że na małych dziurach sprężyna pracuje normalnie, a na sporym walnięciu opiera się o gumę. Ja tak zrobiłem do mi ET34 na 17' haczyło o ranty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki beton to ja rozumiem :)

Co do gumek to zależy co chcesz uzyskać. jak na podniesionym aucie powciskasz gumy to uzyskasz beton totalny, jak na opuszczonym to możesz sobie zostawić luz między gumą a zwojem i będzie miękko ale bez pinponga. Gumę koniecznie w trzech miejscach trzeba nawiercić i zamocować na trytkę inaczej wypadnie.

W e36 guma 30' na środku spreżyny, przymocowana do dolnego zwoju  ma około 1mm luzu do zwoju górnego. Robotę robi :D

Ps. jak wstawisz za grube gumy to ci tyłek podniesie. 

Edytowane przez ponury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...