Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie działa wskaznik paliwa e46


Wojtas_wrock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem po forum ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu więc zakładam temat.

 

Pacjent : e46 325i m54b25, 2003r

Problem : nie działająca wskazówka paliwa.

 

Auto zakupione miesiąc temu i w drodze powrotnej do domu wskazówka pokazywała prawie pół baku. Wjazd na stację i pierwsze zaskoczenie że coś nie tak ponieważ zatankowalem pod korek i weszło 52l. Wskazówka została bez zmian w tym samym miejscu, troszkę poniżej połowy. W trakcie następnych +/- 200 km opadała i tak zjechała na zero zapalając rezerwę, mimo kilku następnych tankowan pod korek wskazówka nie zmieniła położenia i świeci się ciągle rezerwa.

Auto było na wymianie płynów eksploatacyjnych, filtrów i sprawdzenia usterki u kolegi Czakssa - padła diagnoza uszkodzenia koszyka w prawej komorze baku.

Dziś został wymieniony cały prawy zespół pompujacy paliwo na nowy - niestety brak rezultatów 

Sprawdzone bezpieczniki nad schowkiem pasażera i wszystkie ok. ( chyba że są jeszcze  w innym miejscu schowanie) 

Przy stacyjce w pozycji nr 2 na kostce od pompy nie ma napięcia na żadnym pinie ( chyba powinno coś być ?)

 

  Macie jakieś wskazówki  co to może  być  ?

 

Pozdrawiam 

Wojtek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2016 o 23:31, Wojtas_wrock napisał:

Przy stacyjce w pozycji nr 2 na kostce od pompy nie ma napięcia na żadnym pinie ( chyba powinno coś być ?)

 

 

tak powinno byc ale tylko 2 - 3 sekundy potem trzeba czekać jakieś 15 min aby było znowu, dopiero jak spadnie ciśnienie paliwa w listwie. Czy filtr paliwa tez był wymieniony ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę sprawdzać i dam znać jakie są rezultaty, niestety dopiero w przyszły weekend...

Pozdrawiam 

 

 

Usterka usunięta, winowajcą był pływak w lewej komorze baku. Zamontowana została używka i wszystko gra. Sprawdziłem przy okazji ponownie mój stary pływak z prawej komory i jest ok więc zostaje jako zapas w garażu.

 

Przy usterce jaką miałem wystarczyło odpiąć kostkę z lewego pływaka i wskazówka paliwa pokazywała poprawnie stan paliwa prawej części baku, po jej ponownym wpięciu robiła zakłócenia i wskaźnik paliwa opadał do spodu.

 

Kolego Stach wielkie dzięki z podpowiedź i zainteresowanie się tematem.

 

Pozdrawiam 

Wojtek 

 

Edytowane przez Wojtas_wrock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...