Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e34] skrzynia biegów sprzęgło


Ameryka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem ze bez ściągnięcia skrzyni i tak sie niedowiem ale od jakiś kilku dni borykam sie stukaniem w skrzyni na luzie najbardziej słuchać to jak przejade jakiś dystans i stoję w miejscu to jakby coś latało jak wcisnę sprzęgło to cisza kiedy puszczę bardzo powoli to słychać ale cicho jakby cos tam było luźne i latało kiedy wcisnę i puszczę szybciej to głośno to słychać podobno sprzęgło z dociskiem i lozyskiem było wymienione tydzień przed moim zakupem a i mam wrażenie jakby na ciepłym silniku tak było może ktoś miał podobną sytuację albo co może być prawdopodobnie przyczyną z góry wielkie dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak lata i zależy od wciskania sprzęgła to musi być łożysko oporowe, nie wierzę że masz odkręcony docisk :D A może z łapą jest coś nie tak ? Nie chce Cię martwić ale od demontażu skrzyni Cię to nie uchroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej skrzynia do zdjęcia ale niekoniecznie musi to być łożysko,może coś z łapą.Możliwe też że nic tam nie wymieniali i łożysko tłucze.Wjedź na kanał albo podnośnik i osłuchaj czy to na pewno w skrzyni.Ogólnie skrzynię fajnie się ściąga i nie ma dużo roboty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie nie olej dolałem nic się nie zmieniło, na zimnym motorze jak całkiem spokojnie puszczę sprzęgło to prawie w ogóle tego nie słychać za to jak sie Zagrzeje to stuka, biegi wchodzą super tylko jak wrzucę szybko wsteczny to zazgrzyta.czasami obroty sobie delikatnie przy falują i co jeszcze zauważyłem telepie budą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć odświeże temat, wczoraj ściągnąłem po tak długim czasie skrzynię i ku mojemu zdziwieniu dwumasa spoko sprzęgło docisk i łożysko widać ze nowe i zacząłem się zastanawiać co tak stukało, wiec złapałem za wałek skrzyni i zauważyłem za ma duży luz i obracając słychać jak tam wszystko pracuje i pytanie moje takie co tam mogło się uszkodzić (podejrzewam łożyska) jest to sen robić czy lepiej szukać innej skrzyni ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ameryka napisał:

Cześć odświeże temat, wczoraj ściągnąłem po tak długim czasie skrzynię i ku mojemu zdziwieniu dwumasa spoko sprzęgło docisk i łożysko widać ze nowe i zacząłem się zastanawiać co tak stukało, wiec złapałem za wałek skrzyni i zauważyłem za ma duży luz i obracając słychać jak tam wszystko pracuje i pytanie moje takie co tam mogło się uszkodzić (podejrzewam łożyska) jest to sen robić czy lepiej szukać innej skrzyni ? :)

Nie wiem ile to może kosztować, ale jak coś to mam skrzynie do b25, za dwiesta oddam xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...