Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przełożenie środka lampy do innej obudowy


RA_FEEL_IT!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam urwany zaczep od kierunku przez co mi wypada.

Kupiłem nowy korpus reflektora (AL, xenon) i chcę wszystko przełożyć.

Czy ktoś będzie tak uprzejmy napisać mi instrukcję przekładki? Nie chciałbym niczego połamać...

Dzięki!

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero będę się bawił w przekładanie xenonów, jeszcze nie kupiłem nowej obudowy. Wcześniej rozbierałem zwykłe lampy do montażu krzyży. Jedyne co lekko połamałem to plastik (osłonę) między odbłyśnikami, ale inaczej się nie da, po wszystkim wkleja się go klejem na gorąco.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kandyn napisał:

Zeby dostac sie do tej kulki, korej ja nie mogłem wyjąc bez wylamywania plastikow?

Trzeba wyłamać tą osłonkę plastikową pomiędzy światłami mijania, a drogowymi (tu cały pomalowany na czarno, normalnie są trzy chromowane paski). Podobno nie ma sposobu, żeby to bez uszkodzeń zdemontować, po wszystkim przykleiłem to klejem na gorąco i trzyma. oevXLLX.jpg?1

Z tego co pamiętam to tymi pokrętłami co są na górze należy wysunąć lampę maksymalnie i wysunąć kulkę. Bawiłem się z lampami dość dawno temu, ale z rozmontowaniem tego wszystkiego nie było dużo problemu. Gorzej było z poskładaniem, potrzeba do tego dużo cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione,

Miałem o tyle dobrą sytuację iż po prostu starą obudowę w pewnym momencie przeciąłem na pół by dostać się do zaczepu dolnego środkowego.

Zatrzaski są:

- pierwszy, górny lewy (odpowiada za sterowanie odbłyśnikami na boki, łatwy do odczepienia)

- drugi, górny środek - trzeba wykręcić na maksa sterowanie odbłyśnikiem - odpowiada za sterowanie góra, dół)

- trzeci, środek dolny zaczep kulowy (załącznik), z tym było najwięcej zachodu bo za cholerę nie chciał wyskoczyć z obudowy w który jest wpięty (starałem się nie robić tego siłowo) żeby go odłączyć należy długim narzędziem wypiąć go od tyłu lub jak kolega wyżej napisał odczepić/wyłamać czarny plastik na środku lampy i wypiąć mały biały plasticzek.

- czwarty, lewy dolny to śrubka - wykręcić :-)

Po takim zabiegu mamy środek lampy wyjętą z obudowy.

W razie czego śmiało pytać - pomogę

 

373161247_1_261x203_silniczek-regulacji-reflektora-bmw-e46-xenon-zkw-lift-uszczelka-oslona-gdansk_rev014.jpg

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie z tym meczylem zeby ta cholerna kulke wyciągnąć, ale sie poddalem bo balem sie, ze pęknie. Ale jak nastepnym razem sie wezme za to, to tez wywale ten srodkowy plastik i potem go przykleje.

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...