Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


525i M54B25 wał napędowy - prośba o identyfikację


pidey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i przepraszam że w ten sposób zawracam głowę.

Pacjent: jak w tytule - czyli mój d..owóz

Rocznik: 2001

Skrzynia: manual

Nadwozie: Touring

 

Umarł ale mam nadzieję, że da rade go ożywić - wał napędowy pękł - stała się rzecz niemożliwa ale się stała.

IMG_20161230_164038a.jpg

Z autem pojechałem do CzAkSs'a (a raczej zawiozłem je) po pomoc i niestety, po zdemontowaniu człowiek się najeździł w koło za moim wałem na próżno. Auto utknęło u niego a ja jestem w czarnej d... >:(

Po demontażu okazało się, że naklejka z nr OE się ulotniła, został po niej ślad kleju i teraz mam wał "no name" :(

W/g BMWFans numerek wału jaki powinien być w moim d...wozie jest nieosiągalny w najbliższej okolicy ani na Alledrogo, a starszy nr tego wału (7506332) też mało chodliwy. Sęk w tym, że nie wiem co mam, a coś muszę kupić. Nie mam z czym porównać. Nigdzie nie było takiej samej sztuki. Na nówkę mnie nie stać a też muszę wiedzieć co to ma być.

Jeszcze nie wiem, czy takie uszkodzenie da radę ?zespawać? - rura wału aluminiowa a koniec stalowy - było prawdopodobnie zgrzane. Wysłałem kilka maili z zapytaniem do Wałbrzycha (ZEM) i w parę innych miejsc.

Kilka pytań i prośba do Was:

1 - na ile można ufać katalogowi BMWFans?

2 - czy jest możliwe po jakiś cechach zidentyfikować ten wał?

3 - ktoś wymieniał wał na inny niż miał?

4 - na co zwracać uwagę przy zamianie na inny?

5 - ktoś już regenerował wał z takim uszkodzeniem?

6 - czy mój wał ma rzeczywiście nr OE 7523766?

IMG_20161230_164839a.jpg

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jak i dzisiaj przeglądnąłem ich od hu... i lipa Wojkowice maja z 50 walów żaden nie bangla.

Borek strzeliński rozłożył ręce

Kojęcin tez nie ma

w miejscowości Ośno tez chłopaki nie mieli ^^

a docelowo jechałem do Strzelina heh  wyglądał prawie idealnie był grubszy  nie szkodzi ale średnice otworów  do montowania złącza elastycznego inne.

 

Brak numeru strasznie komplikuje w tym przypadku życie loteria czy do od 2.5 czy od  czegos innego.

Edytowane przez CzAkSs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rudix-R1, numer znalazłem na BMWFans (jak podałem w pierwszym poście) dla mojego modelu, ale ponieważ na szrotach nie mają tego modelu/numeru ani starszej wersji, nie ma jak porównać, a nikt nie sprzeda z odroczoną zapłatą z ewentualnym zwrotem w razie nie podpasowania.

Nadal szukam, przedliftowe i do disli są a do mojej nie ma.

Piszę i pytam gdzie się da ale to strasznie długo trwa.

Nowego nie kupię bo taniej wyszłoby kupić "anglika" i resztę sprzedać ale nie mam gdzie go postawić. >:(

CzAkSs - spokojnie, szlag mnie trafia, że nie mogę swoim d***owozem śmigać, ale jak tylko trafię wał to się odezwę. Moje auto musi jeszcze u Was poczekać - jeśli to możliwe.

Kolejna porażka - irytują handlarze sprzedający przedmioty których już dawno nie mają - ech, poluję dalej.

Edytowane przez pidey
aktualizacja z poszukiwań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dzięki koledze mechanikowi, który podjął się jego reanimacji, połączył go coś w rodzaju na mufkę nitowaną i zrobił to na tyle idealnie, że nie trzeba było go wyważać - pełen podziwu jestem jego profesce. Jeżdżę do dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...