Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


brak ciepłego powietrza z nawiewu


Jelonkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim, od niedawna jestem posiadaczem tego e46 2.8 i myślałem że jest to wina złego odpowietrzenia, lecz układ jest odpowietrzony idealnie. Chciałem wymieniać termostat i pompę wody lecz po zdemontowaniu okazało się ze ona elementy są w 100% sprawne i nie było sensu ich wymieniać. A problem wygląda następująco, gdy ustawie temperaturę nawiewu na czerwone kropki i klimatronik na 32 stopni(albo jakąkolwiek inną konfiguracje) z nawiewu leci chłodnawe powietrze , gdy przy tej samej temperaturze kropki przekręce na niebieskie temperatura w nawiewie spada i zaczyna mocniej wiać. na trasie czy na postoju jest tak samo, czyli zimno. a z racji na panujące temperatury chciałbym to naprawić. (ps. uszkodzenie czujnika temperatury silnika to błąd tłumaczenia, chodzi po psotu o temperaturę silnika )16238009_1350372115013448_1907183932_n.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dziś ten zawór, dalej nic . Oba węże są cieple, dolny aż parzy jak te od chłodnicy a górny jest mocno ciepły . jutro spróbuje podmienić jeża bo klimatronika raczej nie skołuje na jutro. a co do czujnika temperatury to według komputera jest ona odczytywana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to głupie i prozaiczne ale ja w swojej e39 też myślałem,że mam zapowietrzony układ,zawory,klimatronik itd a okazało się ,że miałem tą rolkę jak na zdjęciu przełączona na niebieskie i cały czas było zimno, może u Ciebie nie ma problemu i wystarczy tylko obrócić przełącznik? :) Czasami za dużo się kombinuje :P

maxresdefault (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dogrzewanie kabiny na postoju w swoim aucie ? u mnie jest to przycisk REST w e39 . jeżeli posiadasz to auto powinieneś odpowietrzać na zgaszonym silniku bo pompa elektryczna pcha płyn w układzie na włączonym zapłonie a twoim zadaniem jest tylko odkręcać odpowietrzniki i czekać aż wywali całkowicie powietrze . w necie jest jak odpowietrzyć w taki sposób 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...