Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Check engine.


baton500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem mianowicie zapala mi się check engine tylko i wyłącznie wtedy kiedy przejadę więcej niż 30 km ale bez gaszenia auta. Znika zazwyczaj po kilkukrotnym ponownym uruchomieniu silnika. W czasie gdy się świeci objawów zero ani nie telepie ani nie faluje po prostu nic. Auto zachowuje się identycznie jak w czasie gdy kontrolka się nie świeci. Problem pojawił już się kilkakrotnie. Nie zdążyłem jeszcze wejść na kompa by sprawdzić jaki błąd wypluwa. Czy miał ktoś podobne sytuację?  Chodzi o e46 2000r m52tub20

Edytowane przez baton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 13:26, Rudix-R1 napisał:

Jak zapali się Check to daj jej np. Na 2 - gim biegu do odcięcia i daj znać czy odcinka była normalnie przy np. 6500rpm czy 5500rpm 

Witam właśnie znowu się zapalił i z autem jak zawsze nic się nie dzieje. Odcinka jest normalnie przy 6500 kręci do końca:) nie wiem co to może być na kompie wyszły błędy mieszanki czy coś takiego. Na początek wymienie filtr paliwa i dopiero wezmę się za głębsze modernizację ewentualnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobra wiadomość jest taka, że auto po zapaleniu checka nie przechodzi w tryb awaryjny, można jeszcze wykręcić świece zapłonowe i zobaczyć jak wyglądają tzn. Czy nie są okopcone na czarno, stare wypalone elektrody itp. Nie jest przy tym dużo roboty i łatwo to samemu zrobić a daje jakiś obraz co się dzieje w cylindrze ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rudix-R1 napisał:

Czyli dobra wiadomość jest taka, że auto po zapaleniu checka nie przechodzi w tryb awaryjny, można jeszcze wykręcić świece zapłonowe i zobaczyć jak wyglądają tzn. Czy nie są okopcone na czarno, stare wypalone elektrody itp. Nie jest przy tym dużo roboty i łatwo to samemu zrobić a daje jakiś obraz co się dzieje w cylindrze ☺

zrobie to, przy najblizszej okazji bo bede sie brał za wymiane odmy to sobie wtedy zerkne na świece;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...