Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


M54b25 na zimnym źle chodzi


Dan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem nowe autko e46m54b25 z lpg  i niestety jest z nim problem na zimnym silniku wygląda to tak auto zapala i momentalnie gaśnie i tak z dwa trzy razy potem zapali i chodzi tylko że telepie silnikiem co jest odczuwalne na całym aucie ale obroty wtedy nie falują . jakiś raz też się zdarzyło że po przejechaniu krótkiego odcina 1-2 km występuje falowanie ale jak auto się chodź troszkę rozgrzeje wszystko już jest dobrze podłączałem już auto na komputer i wyskoczył błąd 77 i coś od cylindra 2 i 4 ale dziś jeździłem  trochę i nie wywaliło żadnego błędu i teraz pytanie co to może być że takie objawy na zimnym jak  ktoś ma pojęcie albo wie od czego to proszę o jakieś rady i pomoc w temacie 

Edytowane przez Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czyściłem krokowiec i ten zawór disa też wycągnołem i przeczyściłem klapka jest cała i wraca na swoje miejsce jest tylko trochę luz na niej sprawdzałem podpinają bezpośrednio pod akumlator i tylko jakieś cyknięcie a klapka ani drgnie tak ma być ? a dziś auto odpaliło o dziwo normalnie ale po chwili się zaświęcił eml a po jakichś 15km jazdy wywaliło check po 8 godzinach jak już wracałem autko znowu telepało na zimnym i też za drugim razem dopiero nie zgasł  ale checka już nie było jak tylko  wróciłem odrazu podpiąłem pod komp i  wywaliło tylko błąd 77 NIeprawidłowaść,sygnał 2 ,przepustnica silnika wg czujnika przepływu masy powietrza. disa raczej nie działa cały czas jak by była otwarta ale to jeszcze sprawdzę jutro i jeszcze takie pytanie czy może tak być że przez dise mi wywaliło ten błąd i checka i takie  problemy stwarza disa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem przepustnice jeszcze raz zrobiona adaptacja i jest taka poprawa że auto nie gaśnie po pierwszym uruchomieniu ale nadal telepie silnikiem na zimnym . i co jakiś czas wyrzuca błędy na kompie EF wypadanie zapłonu -cylinder 2 i F1 wypadanie zapłonu-cylinder 4 czym się panowie teraz zająć bo chyba racja że to nie ta disa tylko że co to może być ktoś ma jakieś pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak błędy skasowałem podmieniłem cewki wraz z świecami miejscami i dalej wyskoczyło na tych samych cylindrach a jakie świece najlepiej kupić do tego silnika z lpg ? a dziś zauważyłem takie coś że jak ten niby egr czy pompa dodatkowego powietrza taka puszka wielka coś tam działa to wtedy silnikiem właśnie telepie a jak to się wyłączy  to silnik zaczyna równo już pracować czy to może być też problemem ktoś coś może o tym więcej powiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kandyn napisał:

 

tez polecam te swiece do lpg

 

 

a ja polecam świece dedykowane do tego auta w wersji do benzyny.

 

U siebie w E34 przez 120kkm, które już przejechałem na LPG przerobiłem chyba wszystkie dostępne świece filturjące się po numerach OEM (pominąłem tylko 4 elektrodowe). Zacząłem od jakiś BOSCH, później były BERU, później BERU do LPG, później NGK, później te DENSO, później BRISK (do LPG ze zmniejszoną przerwą do 0,7 bodajże) i końcem końców stwierdziłem że najlepiej jest na filtrujących się po numerze OEM BOSCH'ach 2 elekrodowych do benzyny. Cenowo najlepiej, problemów nie ma i zapier.... Zanim zacznie się szukać problemów w świecach i cewkach co proponuje każdy gazownik jako pakiet startowy, ze swojej strony proponuje przejrzeć instalację LPG (wiązka, połączenia, wtryski, reduktor, ciśnienia gazu, ustawienia mapy gazu) zanim zacznie się kopać przy benzynie i cudować z wymianami.

Edytowane przez efendi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z świecami jeszcze czekam parę dni ale wybór padnie pewnie na te denso albo na boscha ale jaki to ma być dokładny model kolega ma jakieś irydowe boscha i też chwali . jutro może mi się uda może do końca zaślepić tą pompę powietrza wtórnego i ten zawór egr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaślepiłem ten egr pompę powietrza wtótnego wywaliłem całkowicie ale różnić nie odczułem. auto problem z telepaniem cały czas na zimnym jest ale check mi nie wyskakiwał błędy od wypadania zapłonu też mało co wyskakiwały a dziś w końcu wymieniłem świece na boscha irydowe bo znalazłem w dobrej cenie . tylko od razu po wymianie auto odpaliło dopiero za 3 razem bo tak to gasło momentalnie a po przejechaniu 1km wyskoczył check i wypadanie zapłonu 2 i 4 cylindrze skasowałem i ale auto się już troszkę zagrzało i jest wszystko dobrze .Ciekawe co będzie jutro rano jak auto znów będzie stało całą noc .a dodam że przy wymianie świec zauważyłem że troszkę się oleju zbiera na  gwintach świec czy to może mieć na to wpływ ? pewnie uszczelka pokrywy zaworów trochę puszcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz olej w otworach na swiece czyli walnieta uszczelke pod deklem to pewnie mogą wypadac zaplony. U mnie mialem taka sytuacje w dodatku z niskich obrotów szarpał okrutnie. Do tego mialem fajki w  nienajlepszej kondycji. Wymienilem wszystkie fajki na nowe NGK. Uszczelke, otwory na swiece ladnie poczyscilem i bajecznie sie zrobilo. U Ciebie moze jeszcze jakies lewe powietrze sie wdziera ?? Ale dziwne ze gasnie po odpaleniu ? Moze czujnik położenia wałka kończy zywot ?? Wrzuć fote starych świec :)

Edytowane przez Xaime91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szarpanie jest właśnie trochę . Tego oleju jakoś dużo w sumie niema znów. Lewe powietrze powierzchownie sprawdzałem . A fajki się wydają ok tylko jedna chyba wymaga wymiany końcówka gumy się zerwała troszkę . A jak sprawdzić taki czujnik czy już to jego koniec bo błędów nie wywala od czujników . Czyli warto zrobić ta uszczelkę dekla bo przez to te sporadyczne wypadania zapłonu mogą być . 

IMG_20170409_134047.jpg

IMG_20170409_133943.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...