Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent E91 325i LPG. Jak odpalam auto (wiadomo na benzynie) przez jakieś 15s trzęsie trochę autem i nierówno pracuje i dzieje się to nie ważne czy na zimnym czy na ciepłym. Zapala się co jakiś czas chack. Błędy jakie wywala to P1131, P114D, P2196.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co zaobserwowałem. Po odpaleniu na podłączonym przepływomierzu auto chwilę kuleje, na odłączonym jest wszystko ok obroty ładnie równo i nie kuleje. Ale na odpalonym silniku gdy odłączę to silnik reaguje, gdy podłączę też jest reakcja. To sprawny w końcu przepływomierz czy nie ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz temat to rób to z głową. Napisz np. "N52 trzęsie na zimnym" lub coś w tym stylu.
Przecież pisząc w ten sposób jaki zaprezentowałeś tematy wiecznie będą się powielać, bo jak ktoś w opcji wyszukaj ma znaleźć ten wątek? Ma przejrzeć wszystkie tematy o nazwie "POMOCY"?!

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogrążaj się. Nie chodzi o popadanie ze skrajności w skrajność a o podstawy korzystania z forów internetowych. 
Piszesz coś, to zostaw dla potomnych, a nie oczekuj, że zlecą się forumowicze po to by Tobie pomóc i po otrzymanej pomocy się zawiniesz. Temat mógłby być kluczowy w informacje dla innych użytkowników ale tak zatytułowany po znalezieniu problemu przez Ciebie będzie po prostu śmietnikiem. Nikt tu nie zajrzy więcej bo nie będzie mógł go wyszukać i za jakiś czas ktoś znowu będzie zmuszony zakładać podobny temat.

 

PS. Spokojnie kody błędów też byś zmieścił 
UWAGA SPOILER 
"N52 trzęsie na zimnym. Błędy  P1131, P114D, P2196"

Edytowane przez r4ll
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ile razy tak miałem, że w temacie źle opisanym była odpowiedź :/

 

Co do przepływomierza to wymontuj, przeczyść i pomierz jakie daje wartości. W sam naprawiam albo w internetach powinno pisać jakie ma mieć wartości. Teraz komputer w inpie wywali Ci błędy, że przepływka nie działa bo odpiąłeś na pracującym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego nie wiem nic o silnikach N i nowszych. Sądzę, że koledzy udzielili odpowiednich wskazówek. Jeśli nie to polecamy oczywiście naszych forumowych mechaników. Nie zedrą a pomogą.
Dziękuję za zrozumienie.

Leo, Czakss, Dyziu. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co zaobserwowałem. Po odpaleniu na podłączonym przepływomierzu auto chwilę kuleje, na odłączonym jest wszystko ok obroty ładnie równo i nie kuleje. Ale na odpalonym silniku gdy odłączę to silnik reaguje, gdy podłączę też jest reakcja. To sprawny w końcu przepływomierz czy nie ?:)

Ja miałem falowanie, błędy sond i wypadanie zaplonow w m54. Po odpaleniu z odlaczonym przeplywomierzu silnik działał równo, bez błędów. Po odpieciu na pracującym gasł. Próba czyszczenia przeplywki skończyła się jej śmiercią. Silnik nie chciał odpalić jak była podłączona. Skończyło się na wymianie na nową. Więc możliwe że u Ciebie też przeplywka się kończy i dlatego obroty faluja i wywala błędy.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎09‎.‎03‎.‎2017 o 13:18, Andrii napisał:


Ja miałem falowanie, błędy sond i wypadanie zaplonow w m54. Po odpaleniu z odlaczonym przeplywomierzu silnik działał równo, bez błędów. Po odpieciu na pracującym gasł. Próba czyszczenia przeplywki skończyła się jej śmiercią. Silnik nie chciał odpalić jak była podłączona. Skończyło się na wymianie na nową. Więc możliwe że u Ciebie też przeplywka się kończy i dlatego obroty faluja i wywala błędy.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za info :) jeszcze przed zamówieniem nowej musze prześwietlić tylko dolot czy nie łapie gdzieś lewego powietrza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...