Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Potrzebny szklarz


r4ll

Rekomendowane odpowiedzi

Bry,

 

Szklarz potrzebny.

Nie tyle co do szyby co... uszczelki.

e39, szyba przednia.

Tak wiem, bez klejenia schodzi i wchodzi, ALE...

... Ori była sparciała bardzo, kupiłem na allegro, 30 minut i nowa uszczelka wciśnięta na miejscu. A w środku głośniej, znacznie. Na starej sparciałej do 170kmh było spoko w środku. Na nowej latem powyżej 140kmh szumiało, zimą powyżej 100kmh (porównywalnie głośno do 170kmh na ori)... tragedia.

Kupiłem nową uszczelkę oem. Od jednego forumowicza zostałem uświadomiony, że włożenie jej nic nie poprawi. Szklarz musi uszczelkę podgrzać by po włożeniu na miejsce odpowiednio się zacisnęła.

 

Stąd też, proszę o namiary na kogoś, kogokolwiek kto by mi to we Wrocku ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za namiar.

Właśnie wróciłem od tego Pana, który tam pracuje i 25 lat się tym zajmuje.

Otóż samo wyciągnięcie uszczelki i włożenie nowej nic nie da w kwestii wyciszenia.

Stary klej pod szybą który jest już ułożony nie będzie współpracował z nową gumą, więc zmiana uszczelki daje nam tylko wygląd estetyczny ale tak jak w moim przypadku wygłuszenie wnętrza spada.

Jedyne porządne rozwiązanie to rozklejenie szyby nabicie na niej uszczelki i wklejenie tego razem na miejsce (max 150zł u tego Pana)
Z tym jednak też wiąże się ryzyko, że szyba przy demontażu pęknie. Małe, ale zawsze.

 

No i teraz mam klin, co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...