Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jakiej firmy łączniki stabilizatora oraz czujnik ABS? Co lepsze płukanka czy podwójna wymiana oleju


Dzesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem na etapie doprowadzania nowego nabytku do idealnego stanu . Do wymiany mam 2 łączniki stabilizatora przód oraz czujnik ABS tylnego prawego koła. Wiem, że czujnik najlepiej ori ( po wymianie trzeba kasować błąd?)  ale jakiej firmy wybrać łączniki? Czy trzeba po wymianie robić zbieżność? 2 sprawa dotyczy zmiany oleju z 10w40 na 5W30 . Bumka ( 520i M54 2,2 l) przejechała 9 tys km na 10w40 Valvoline maxlife (poprzedni właściciel taki zalał) , oczywiście ma być pełen syntetyk więc nie wiem czy robić płukankę i zalać 5w30 Valvoline czy kupić jakiś lotos 5w30 wymienić i za 500 km wlać 5w30 Valvoline? Jakieś sugestie?:bmwsexemofg3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika będzie trzeba kasować błąd.

Po wymianie łączników nie trzeba robić zbieżności.

A olej po prostu bym wymienił na odpowiedni.

by Tapatatatalakatalk

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika to DELPHI polecam. U siebie w e46 wymieniałem niedawno i spokoj jest a koszt 3 razy tanszy niz ori ?

 

9tys to nie duzo ale tez nie wiadomo co bylo wczesniej. Plukanka zaden majatek, tego nie robisz co miesiac. Ja bym zalal plukanke i zalal liqui moly 5w40 ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem u siebie na castrolu 10w40 przez 10tkm. Wlalem plukanke Valvo i potem. Valvo max life 5w40. Po 10 tkm Total quartz 5w40. Oleju nie bierze jal na razie. Teraz bede wlewal 0w40 Fuchsa.
Mam m52b25tu i 316tkm na liczniku. Takze polecalbym Ci teraz z rodziny Valvo Olej Valco Synpower 5w40. Bedzie powoli czyscil silnik. Bo valvo maxlife jest sredni

Wysłane za pomocą łapki na myszy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za poświęcenie czasu i cenne wskazówki. Bunia tylko 9 tys km zrobiła na 10w40 - tak wynika z książki serwisowej. 

Podsumowując :

Łączniki stabilizatora będą TRW ,

Czujnik ABS - Delphi - dzięki Xaime91,

Zdecyduje się na płukankę i olej Valvo Synpower 5w40 - dzięki Kandyn 

Co do galerii oczywiście będzie jakoś w weekend i nie mogę doczekać się najtu w niedziele:) ( bo będzie nie?)

Edytowane przez Dzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się umówiłem do CzAkSsa na piątek:) 

Mam jeszcze pytanie co do multi kierownicy , u mnie jej brak ( urok bmw - czujniki ciśnienia  w kołach ,rolety w bocznych szybach a multi brak) . Jak kupie kierę z e39 multi 2 nabojową ( polift) to będzie to działać p&p? będzie działać sterowanie z kierownicy, tempomat itd? czy trzeba to jakoś zaprogramować?

Edytowane przez Dzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...