Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z napedem mk4


kleyone

Rekomendowane odpowiedzi

zacznę od początku, sprawiłem sobie czytnik mk4, wszystko fajnie, udało mi sie ogarnąć najnowszy soft, ale problem zaczął się z mapami, czytnik zaczął mulić, postanowiłem na początek wyczyscić laser, no i po bezproblemowym zabiegu okazało się że teraz napęd w ogóle nie widzi płyt, sciągnąłem górną obudowe żeby upewnić się czy plasticzek dający sygnał o obecności płyty w napędzie jest wciśnięty, i tutaj ku mojemu zaskoczeniu wyszło na jaw że płyta w ogóle się nie kręci po wsadzeniu do napędu, jakieś pomysły? 

 

edit: udało mi się doprowadzić do tego żeby zakręciło płyte, natomiast nadal jej nie widzi, dodatkowo zauwazyłem że na ekranie pokazuje się napis o braku DVD w czytniku, wczesniej było DVD/CD 

Edytowane przez kleyone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości tej usterki. Najczęstsza to uszkodzony blok optyczny (czyli laser). Rzadko ale też się zdarza moduł sterujący się uszkodził.

To nie jest wina softu czy czegokolwiek. Tak czasem jest.

Zacząłbym od podstawienia lasera jeśli zadziała to tylko laser. Jeśli nie to trzeba podstawić cały napęd.

 

Pozdrawiam

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byl to plyn izopropylanowy bo akurat nie mialem pod reka :D wiec nie ma sie czym chwalic, zapytalem znajomego ktory ma serwis z telefonami czy mozna takie rzeczy czyscic perfumami, odrzekl ze jak najbardziej, tak tez uczyniłem(wierzylem ze wie co mowi) rozumiem ze kombinacja perfum + patyczek do uszu to mordercze polaczenie dla tego lasera :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie mordercze Ale niektóre perfumy są zanieczyszczone co może spowodować problem ja na twoim miejscu założył bym szybciutko buciki i do monopolowego po czysty spiryt jak najwięcej % powyżej 90 , i podjął bym próbę reanimacji. 

Edit pamiętaj by patyczkow prawie nie dociskac tylko delikatnie smyrac :P

Edytowane przez Iksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, sorry za lagi z odpowiedzią. Niestety brak czasu.

Jak znam życie to laser którego potrzebujesz to sf-hd4 ale taki jak ten:

100-original-SF-HD4-font-b-SFHD4-b-font-

Nie dość że hd4 są dwa rodzaje (ze względu na taśmę) to jeszcze tego powyżej są dwa rodzaje. Jeden czyta cd+dvd drugi tylko dvd. W przypadku drugiego nie można używać płyt cd i tyle.

 

Co do czyszczenia bloku optycznego. Widzicie tą niebieską poświatę na soczewce? to jest filtr chemiczny specjalnie naniesiony aby wiązka lasera się nie rozpraszała. Coś jak polaryzator w okularach tylko chemiczny. POD ŻADNYM POZOREM NIE MOŻNA TEGO CZYŚCIĆ NICZYM INNYM NIŻ IPA!. Każde perfumy, alkohol spożywczy, czy inne świństwo nie jest wystarczająco czyste aby użyć w tym miejscu. Każde z powyższych jest zanieczyszczone i albo usunie tą powłokę chemiczną albo zmatowi soczewkę.

 

Pozdro ludziska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dotarłem do momentu rozmontowania lasera, okazuje się że posiadam sf-hd4, wie ktoś jaka jest różnica miedzy white, a black cover, oprocz ceny? i dlaczego te z zagiętą taśmą są tak drastycznie tańsze? i dlaczego akurat ja takiej nie mam:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...