Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 sedan demontaż podłogi (wykładziny) i podsufitki


marta.n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro biorę się za demontaż foteli, wykładziny podłogowej i podsufitki wraz z słupkami.

Fotele i boczki to nie problem, ale nie wiem jak się demontuje słupki.

Główny problem jest z podłogą, nie mam pojęcia od której strony zacząć, z tego co znalazłam tył jest dość łatwy w demontażu, schody się zaczynają na przedniej części. Jesteście w stanie wskazać co dokładnie ściągnąć, w jakiej kolejności, rodzaj mocowania i lokalizacja (śruby, zaczepy)?

Tunel środkowy, progi są oczywiste, nie wiem jak sytuacja wygląda z pedałem gazu? Co z resztą? Gdzie szukać zaczepów podsufitki, nie chciałabym nic połamać.

Na pierwszy strzał idzie moje wnętrze, żeby sprawdzić co i jak, ale wolałabym nic nie połamać, w drugiej kolejności będę demontować u Foresta i tu już nie ma prawa się połamać.

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

EDIT: instrukcje demontażu większości wnętrza znalazłam w książce, jednak pozostaje pytanie co demontować, nie chcę czegoś ściągać niepotrzebnie

Edytowane przez marta.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w e46 ale w e36 podsufitke trzymają takie rzeczy jak :

- daszki przeciw słoneczne 

- rączki x3

- słupki ( przednie są chyba na 3 zaczepach i trzeba ostrożnie ciągnąć do siebie zaczynając od góry a tylnie tez chyba 3-4 zaczepy odchylamy lekko i ciągniemy do siebie )

Trzeba też zdemontować najpierw lampki oświetlenia.

Edytowane przez Rudix-R1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dawid111 napisał:

Aby wymienić cała wykładzinę podłogi musisz zdemontować deskę niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez mi sie to gdzies przewinęło niestety przez oczy w internetach wiec trzeba mooooocno trzymać kciuki. Chyba ze ją jakoś mądrze wytniesz i polaczysz pod tunelem i jak najwyzej pod deska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wole rozebrac i bawic sie w skladanie tego niz ciac. Niestety inne fora mowia zeby isc na latwizne i wyciac a nie chce tego robic w orient expressie. Najwyzej podziele robote na dwa dni. Dzisiaj wymontuje fotele i podsufitke. Zaczne rozbierac bagaznik. Z tego co wyczytalam wykladzine najlepiej zaczac od tylu wyciagac. Przyjade w tygodniu i dokoncze najwyzej. Porobie zdjecia, opisze srubki i jakos to pojdzie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...