Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana środka + elektryki


azi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Orientuje się ktoś ile mogła by kosztować wymiana kompletnego wnętrza ( razem z elektryką ) w E39 sedan z 98 roku ? Ogólnie mam już trochę poniszczoną tapicerkę, co chwilę wyskakują błędy z elektryką ( powoli robi się choinka na desce rozdzielczej ). Z drugiej strony blachy i silnik są zdrowe.Myślę więc nad wymianą deski, foteli itp + wiązek elektrycznych z innego modelu. Może ktoś mógłby mi przybliżyć potencjalne koszty takiej operacji ? Trochę bez sensu się w to pakować jeśli taka operacja przekroczy wartość auta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie bledy ? Od czego choinka ? Trzeba zlokalizować przyczyne i ją usunąć. Po co cala wiazke wymieniac ? Bez sensu

 

2. Wchodzisz na allegro czy inną fejsbukową grupe i szukasz wnętrza takiego jakie potrzebujesz i juz wiesz ile kosztuje. Potem pytasz sie kogos za ile ci to przełoży (zakladam ze sam nie robisz z tego co piszesz) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze raz. Nie pytam o to jak mogę znaleźć wnętrze. Pytam o to, czy ktoś robił podobną operację i może mi w przybliżeniu powiedzieć z jakimi kosztami się to wiązało. Właśnie planuję sam większość zrobić dlatego chciałbym wcześniej znać orientacyjne koszta żeby wiedzieć czy się za to zabierać ... jak bym to komuś zlecał to bym nie pytał o to na forum tylko gadał bym z tą osobą, która by to miała robić ...

 

 

Edytowane przez azi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie koszta są bardzo trudne do wyliczenia z prostej przyczyny, nigdy nie wiesz czy po drodze coś się za przeproszeniem "nie zesra" jak słusznie zauważyłeś auto już niedługo wiekiem będzie mieć "dwójkę" z przodu więc wszystkie spinki i inne elementy montażowe mogą ulec uszkodzeniu. Szacując taki koszt weź pod uwagę zakup elementów montażowych, jeśli przetrwają to jesteś na plusie jeśli połamiesz trudno miałeś to wliczone w koszty.
To samo tyczy się tapicerek.

Ja u siebie jak wymieniałem głośniki to i w jednych i w drugich drzwiach połamałem spinki ale przed montażem pooglądałem schematy i stosując bardzo skomplikowany wzór na możliwość połamania czegokolwiek + współczynnik mojego pecha + dodałem do tego odsetek promila w formie czteropaku i stwierdziłem jak na obrazku poniżej i wolałem kupić cały komplet spinek, wolałem żeby mi zostało niż by jednej czy dwóch zabrakło i by mi tapicerka "kłapała" na nierównościach.

04300ae9aafc3996be36a6e7e45cd8dc_fb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega tym bardziej ze nie wiesz za ile wnetrze trafisz ? Za 400 do prania i reanimacji ? Czy za 1500 gotowe do zalozenia. Ciezko stwierdzic. Muszisz po prostu wziac kartke, dlugopis, spisac sobie przeróżne koszta i liczyc sie tymi wiekszymi kosztami zeby sie ewentualnie pozytywnie zaskoczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pozostaje tak właśnie zrobić :P Miałem cichą nadzieję, że może po prostu ktoś wcześniej przeprowadzał taką operację i by mógł ogólnie określić, że taka wymiana "może zamknąć się w kwocie x przy wariancie - nic nie walnie ( raczej nie możliwe ), lub xxx przy wariancie - wszystko co tylko możliwe po drodze się rozwali ( coraz bardziej prawdopodobne ). Zostaje studiowanie ofert allegro i uczenie się na błędach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładka tapicerki to nie swap silnika, więc szukaj nowej teraz tego pełno wszędzie, czekaj na ciepło bo takie żeczy tylko jak jest wysoka temperatura bo plastiki tak nie pękają, piwo w rękę i do dzieła. A z choinka do elektryka, napewno sobie poradzi.

Edytowane przez dawidjawor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...