Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e46] Błędy VANOS, rozrząd pomocy


mateomix99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam 323i M52TU i wydaje mi sie ze z autkiem cos jest nie tak. Gaz do dechy a autko przyspiesza bardzo słabo do 3- 3,5tys obrotow, potem idzie.

W INPIE pokazuje mi następujące błędy
18 - Sygnał EWS lub wałka rozrządu Czujnik (MS43)
103 - VANOS błędów Wlot rozrządu
104 - VANOS błędów wydechowy rozrządu


Auto juz takie kupilem wiec moze mi sie wydawac ze jest slabe, ale jak na 170 konne auto z gazem do dechy na 3 biegu to chyba powinno od razu przyspieszac a nie dopiero w okolicach 3,5 tys ? Więcej nic chyba nie zauwazylem, obroty falowały ale po zmianie swiec ustało. Z odpaleniem problemow tez nie mam.

Co oznaczaja te bledy? Jak sie tego pozbyc? Ostatnio wymienilem swiece i skasowalem bledy i zostaly mi wlasnie te.
Wyczytalem tez ze bląd nr. 18 to niby czujnik polozenia walka rozrządu wydechowy, nalezy go wymienic?

 

Dostalem tez odpowiedz na innym forum ze do ustawienia rozrząd, czy to jest pewniak? Jaki koszt takiej operacji i z czym to sie je?
Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to napierw porzadna diagnostyka a pozniej wydawanie pieniedzy bo te bledy odczytales jakimś tosterem który kompletnie nic nie powiedział.

 

Po drugie żaden czujnik z zamiennika nie bedzie dzialał poprawnie albo nie bedzie dzialal wcale.

 

po trzecie jak ktos ci powiedzial ze zuzyte uszczelnienie vanosa bedzie powodowalo jego błąd to życze mu powodzenia w naprawie i diagnostyce tego układu ;)

 

Po czwarte to ustrojsto bardzo latwo spierdolić nie wiedząc za bardzo co sie robi wiec radze uważać komu dasz to do zrobienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Leo napisał:

Po drugie żaden czujnik z zamiennika nie bedzie dzialał poprawnie albo nie bedzie dzialal wcale.

 

no tutaj to Cię kolego poniosło... Te najtańsze to się zgodzę ale jak kupisz FEBI, SWAG, HELLA i rezystancja będzie taka jak być powinna to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Leo napisał:

Po pierwsze to napierw porzadna diagnostyka a pozniej wydawanie pieniedzy bo te bledy odczytales jakimś tosterem który kompletnie nic nie powiedział.

 

Po drugie żaden czujnik z zamiennika nie bedzie dzialał poprawnie albo nie bedzie dzialal wcale.

 

po trzecie jak ktos ci powiedzial ze zuzyte uszczelnienie vanosa bedzie powodowalo jego błąd to życze mu powodzenia w naprawie i diagnostyce tego układu ;)

 

Po czwarte to ustrojsto bardzo latwo spierdolić nie wiedząc za bardzo co sie robi wiec radze uważać komu dasz to do zrobienia ;)

W takim razie co? Co ci trzeba zeby powiedziec co jest przyczyną? Screeny z inpy? Co podejrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poniosło mnie i wiem co mówię. Partia febiego która miała zeszlifowany numer ori jest już praktycznie niedostępna. Co do reszty to pewnie na zimnym bedzie miala ale jak sie silnik zagrzeje i czujnik dostaje temp to zwykle zaczynają się jaja, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że zwykle nie ma błędu a auto dalej nie chodzi. Jeśli myślisz żę pierdolę farmazony to śmiało możesz sam koledze pomóc problem rozwiązać a ja chętnie poczytam:)

 

ps co mi trzeba? No np samochodu....

Edytowane przez Leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o pomoc, bo widzę że nikt nic nowego nie wnosi...

@Leo samochodu ci trzeba? Mam go wysłać kurierem, czy jechać całą Polskę do ciebie bo nie wiem nawet skąd jesteś?

Po to piszę na forum, a nie oddaje auto od razu do mechanika  żeby coś się dowiedzieć z doświadczenia innych, bo może jest to tylko błahostka i zdołam zrobić to sam...

Tak więc jeszcze raz proszę o pomoc, jak trzeba jakichś screenshotów błędów inpy czy czegokolwiek żeby to zdiagnozować to podrzuce, tylko muszę wiedzieć co :) Porządna diagnostyka... czyli co? Ja zaobserwowałem tylko że auto jest słabe od dołu, nie przerywa nie gaśnie odpala normalnie.. W dodatku wywala mi 3 errory w INPA. Na innym forum dostałem odpowiedz ze przestawiony rozrząd, gdzie indziej że "Tu trzeba regeneracji VANOS czyli nowe uszczelki i kasowanie luzów na łożyskach" Narazie chciałbym się dowiedzieć czym to może być powodowane, abyście mi pomogli w diagnostyce, i jakie koszty.. Nie jestem omnibusem.

 

 

Edytowane przez mateomix99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xaime91 napisał:

Jak zauwazyles to jest klub wroclaw wiec ;) mysle na odleglosc to pozostaje takie troche robienie po omacku. Skad jesteś ? Nie masz u siebie speca zadnego ? :)

Nie znam zadnego speca od bawarki, jedynie okoliczni mechanicy do których strach auto oddawac..  Mieszkam w okolicy Oświęcimia, moze kogos znacie z Małopolski.

Znajomy tez mowi, ze to jakies uszczelniacze, proste do wymiany dosyc czesta usterka.

Znalazlem w internecie informacje na temat kątów vanosa niby +2,2 stopnia do 1000rpm tu nikt nie wspomina o czyms takim, zeby to sprawdzic . Zostaje mi chyba sprawdzenie oporu na czujniku wałka rozrządu który wali error 18 i wymiana go, a potem to nie wiem te uszczelki? Nie wydaje mi sie zeby lancuch byl rozciagniety czy cos w tym stylu bo chodzi cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauwazyles co osoba to inna diagnoza. Ja nie lubie bic piany dlatego nie powiem ci co jest bo przyczyn moze byc kilkanascie a ja nie bede wrozyl ze szklan3j kuli jak inni. Trzeba sprawdzic czy wtryski pracuja w synchro czy w fullgrupie. Diagnoze vanosa mozesz sobie darowac bo komp pokaze wartosci po korekcie adaptacyjnej. Jesli czujniki dzialaja to trzeba sprawdzic czy rozrzad jest dobrze poskladany i przy okazji zrobic vanosa bo jesli nie byl robiony to i tak jest zdechlakiem. sprawdzic kolo foniczne, zawory sterujace i droznosc kanalow olejowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...