Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana amortyzatorów wraz ze sprężynami- czy dam radę sam mając odpowiednie narzędzia?


Dzesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się w to miesiąc temu, prosta sprawa, tylko musisz pamiętać żeby przełożyć dobrze przewody, bo ja nie pamiętałem i musiałem odkręcać 2x :D

Pomocne filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=WdgYeDfEfbc&t
https://www.youtube.com/watch?v=hHDTZ5Z1PvU&t

 

Edytowane przez Skwariusz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę! Podnośnik, na podporę, albo masz dwa podnośniki. Odkręcasz zwrotnicę (to co ma na sobie tarczę, zacisk i osłonę przeciwpyłową hamulców) od McPersona. Wkładasz nową kolumnę mcpersona, przykręcasz na górze (sprawdź spasowanie wszystkich otworów w kielichu nadwozia) i przy dokręcaniu na dole podnosisz zwrotnicę drugim podnośnikiem do góry żeby trafić w otwory na kolumnie.

Jeśli chcesz wymieniać springi to mogę pożyczyć ściągacze i klucz kontrujący do amortyzatora.

 

 

Edytowane przez Lijo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odkrecac wszystkiego że zwrotnicy, zacisk trzeba tylko zdjąć bo przewód nie pozwoli Ci na tyle odchylic amortyzatora żeby się wysunął. Jedynie dla ułatwienia popuść śrubę od tylnego wahacza (tą która trzyma wahacz do wozka) żeby całość zeszła niżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2017 o 16:28, Dzesiu napisał:

Jakby ktoś miał jakieś ważne wskazówki na co szczególnie zwrócić uwagę

 

to co Lijo napisal, przypilnuj zeby spasowac calosc z otworami w kielichu bo jak zle przykrecisz to odksztalcisz kielich, wtedy moze sie zmienic kat wyprzedzania zwrotnicy i moze zaczac Cie permanentnie znosic na jedna ze stron

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Dzesiu napisał:

Wymiana poszła szybko i sprawnie, jutro wymieniam uszczelkę pod pokrywą zaworów, Składać na sucho czy dać jakiś specjalny silikon?

Tylko na łukach daj delikatną warstwe jakiegoś dobrego silikonu, a reszta na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...