Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E46] M43 1.9 Głuche stuki z tyłu auta.


jawirax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie dorwałem dyfer inny , ale coś mi tu nie gra , dyfer wygląda na inny a niby miał pasować.Czy po przełożenie flansz półosiek i koła mocowania wał będzie to chodzić i jak to przełożyć ? i długość dyfra mi tu wygląda na inną widać to na foto ,czy to są całkiem inne dyfry ? takie same głowy ? pomoże ktoś , mam kilka dni na zwrot , więc prosiłbym o w miarę szybką odpowiedz.

 

 

IMG_20170619_185127.jpg

IMG_20170619_185141.jpg

IMG_20170619_185209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz przełożenie 3.38 ? Nie kupiłeś czasem dyfra z dużą głową od 330i ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobra widzę przełożenie. Pewnie to dyfer z dużą głową ale czy idzie przełożyć same mocowania do półosi i wału to nie wiem :/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie od przodu dyfra to ci powiem co to za dyfer. 

Jeżeli to duża głowa to nie będzie pasować do ciebie, bo masz inne półosie (cienkie i długie ) i masz inny wał, już widzę że lipa, a jak będę miał zdjęcie dekla to potwierdzę na 100%.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał może dokupić, ale prawdopodobnie by go nie przykręcił do skrzyni biegów bo musi być skrzynia z dużym krzyżakiem, tak jest w e36 to tutaj raczej to samo ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfer wymieniony, jedynie co się zmieniło to że dyfer jest cichy, lepszy od tego co miałem ale dalej są głuche stuki przy gwałtownym dodaniu gazu , gdy operuje gazem po zmianie biegu lekko stuku nie ma , po raz kolejny sprawdziłem wszystko luzy na napędzie , tulejach itp i nic nie znalazłem WIDMO ? ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ? >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kandyn prawdopodobnie wymieniał skrzynie i nie było chyba żadnych efektów

Tak. Wymienilem skrzynie i dalej to samo. Skrzynia byla uzywka i nie sprawdzalem jej jak byla na aucie u sprzedajacego, wiec nie wiem jak bylo. Dwumase tez wymienilem i sprzeglo.

Ogolnie to tak jal pisalem Ci wyzej, ze te stuki to bolaczka e46. Skrzynie sa bardzo slabe bo szybko powstają luzy, pomimo, ze skrzynia bedzie normalnie wrzucac biegi podczas jazdy. Powstaja luzy na skrzyni, potem ona powoduje luz na krzyzakach, następnie w moscie, potem półosie i na kazdym elemencie masz po 2mm luzu. Maja 5 el w ukladzie otrzymujesz 1cm luzow. Potem czlowiek nie wie czy wal ma fabryczny taki luz, czy ten luz juz jest za duzy itp.
Ja u siebie wymienilem:
Dwumase i sprzęgło (sprzeglo 2x)
Skrzynie
Wal napedowy (2x)
Lacznik wału i poduszki skrzyni
Podpora walu (2x febi i meyle)
4 tuleje wozka+ tuleje 9
dyfer (3x) obecny jest od kumpla u ktorego nie stukalo nic
Pół osie mialem wymieniac, ale kupione okazaly sie gorsze od moich. I szukam innych.
I dalej stuka. Ogolnie jezdze tak z tym stukaniem bo szkoda auta sprzedac skoro wiekszosc rzeczy wymieniona.

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, co do wymiany tych poszczególnych części , jeżeli np wymieniłeś Skrzynie i dalej jest tak sam objaw czyli skrzynia odpada i nie ma sensu wymieniać na inną, ja już trzy dyfry wymieniłem i dalej ten sam objaw, więc już to zostawiam w spokoju,nic na razie nie wymyśle,co jakiś czas będę chodzi na garaż , na kanał i sprawdzał jeszcze raz po kolei , jak by komuś się przydało zostawiam fajne materiały na temat naszych stuków:

 

Tutaj problemem okazały się śruby :

 

http://www.samnaprawiam.com/poradniki-3578-recepta-na-stuki-przy-odpuszczaniu-gazu-oraz-redukcj-bmw.html

 

A tutaj wyrwane mocowanie:

 

 

 

 

 

Edytowane przez jawirax
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie przypomnij co było problem :D , bo ja już po ścianach chodzę  :|

Przy okazji tej walki nabyłem klucze , w Castoramie za trzy nasadki i dwa klucze chcieli 88 zł , więc nabyłem całą walizkę za 290 zł :drunk: bo się lepiej opłacało :

 

klucze.jpg

Edytowane przez jawirax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...