Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E39 wypadanie zapłonów na każdym cylindrze


MateuszE39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , Moje auto to poczciwe BMW E39 2.0 kombi 1997 roku

 

Sprawuje się znakomicie ale ostatnio autko profilaktycznie co jakieś pół roku ląduje na komputerku no i niespodzianka :

Co

 

-czujnik temperatury powietrza w dolocie

-wypadanie zapłonu na każdym cylindrze

 

Z tym że silnik pracuje równo przyśpiesza bardzo ładnie , nic niepokojącego nie zauważyliśmy

 

Co zrobiłem:

Podmienilem cewki z auta znajomego ale to nic nie pomogło po skasowaniu pamięci zaraz po odpaleniu problem wraca autko tak jak wcześniej napisałem pracuje bardzo dobrze

 

W maju tego roku bmka była w warsztacie :

- regeneracja maglownicy

- wymiana uszczelek na pokrywie vanosa

- simmering na wale korbowym przód

- uszczelka podstawy filtra oleju

 

Dodam że świec, fajek ani cewek nie ruszałem w tym aucie autko ma roczną instalacje LPG KME

 

Wczoraj kolega podłączył sondę szeroko-pasmowa i zauważył nie dopalanie mieszanki na wysokich obrotach , wytypował świece zapłonowe powodem zużycia i nie dopalania mieszanki w sposób odpowiedni

 

Bardzo proszę o pomoc bawarka zostaje u mnie do końca i staram się dbać o nią jak tylko mogę , mam sentyment straszny do niej

 

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jak Rudix pisze do M52 - 2 elektrody. Do M52TU - 4 elektrody.  Ale czesto slysze ze do gazowni polecają DENSO K20TT. Są smiesznie tanie wiec nawet gdyby jakimś trafem sie nie sprawdzily nie bedzie wielkiej straty albo odsprzedaż ;)

 

Odrazu sprawdz fajki na cewkach u mnie wyglądały nieciekawie i tez sie zdarzylo ze wypadal zaplon (u mnie w dodatku olej bylw otworach na świece)  jeszcze kpl fajek NGK wymienilem i bajeczka byla ;)

Edytowane przez Xaime91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość, to po założeniu nowego zestawu, skasuj błędy i sprawdź czy dalej wypadają zapłony.


Jak najbardziej , odrazu podłączymy pod sondę szeroko-pasmowa dziś zauważyłem że faktycznie brak dencia w górnym zakresie obrotów , zobaczymy jak spalanie , czy się zmniejszy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wykasowanie adaptacji w silniku,żeby "nauczył"się wszystkiego od początku.Nic to nie zaszkodzi,a czasem polepsza pracę silnika,w którego komputerze nagromadziło się trochę "śmieci".Ja robię to jakiś raz na pół roku,a na pewno po wymianach np.sondy,czujnika położenia wałka,przepływomierza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wykasowanie adaptacji w silniku,żeby "nauczył"się wszystkiego od początku.Nic to nie zaszkodzi,a czasem polepsza pracę silnika,w którego komputerze nagromadziło się trochę "śmieci".Ja robię to jakiś raz na pół roku,a na pewno po wymianach np.sondy,czujnika położenia wałka,przepływomierza itp.


Ok dzięki , zrobimy to jak się uda

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...