Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E39 wypadanie zapłonów na każdym cylindrze


MateuszE39

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Uda się,żadna filozofia,tylko po tym musisz pojezdzić na samej benzynie z 30km z różnymi prędkościami i najlepiej w całym zakresie obrotów.


Dzisiaj dniówka w robocie i dopiero jutro wymienię świece , ciekawe czy się łatwo wykręca , auto codziennie eksploatowane jest więc chyba gładko pójdzie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rudix-R1 napisał:

Sprawdzałem w necie i tak są 1-elektrodowe, podobno dobre do gazu. 

Sam zobaczysz zresztą 

Nurtuje mnie pytanie:

- "Dobre", to znaczy tylko "dobre" 

- czy "Dobre" to znaczy lepsze od? i no właśnie od jakich?

- a może "Dobre" to tylko "dobre" bo są też lepsze?

Rozumiem, że inne warunki zapłonu są dla mieszanek "Pb" a inne dla LPG, i trzeba znaleźć złoty środek by chciało być dobrze i tu i tu.

Gdy zakładałem LPG pytałem o najlepsze świece do takiego tandemu i propozycja była właśnie taka jaką mam teraz - z 4 elektrodami.

A może prawda jest taka, że nie ma o co kruszyć kopii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch gazowników na boku mi mówiło, że świece powinny być takie jakie zaleca producent, czy jeździsz na Pb czy na LPG. Wszystkie świece "dedykowane", specjalne dla gazu to pic na wodę. Według nich po prostu trzeba pamiętać, że świece przy jeździe na gazie zmienia się częściej.

 

Dla autora tematu polecam sprawdzić szczelinomierzem czy wszystkie świece mają taką samą przerwę.

Edytowane przez Pawel4freak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel4freak napisał:

Dwóch gazowników na boku mi mówiło, że świece powinny być takie jakie zaleca producent, czy jeździsz na Pb czy na LPG. Wszystkie świece "dedykowane", specjalne dla gazu to pic na wodę. Według nich po prostu trzeba pamiętać, że świece przy jeździe na gazie zmienia się częściej.

 

Dla autora tematu polecam sprawdzić szczelinomierzem czy wszystkie świece mają taką samą przerwę.

Miałem to samo napisać,ale mi się nie chciało :) Też mi tak wszyscy gazownicy mówią.Zalecają jedynie odrobinę zmniejszyć przerwę między elektrodami,ale nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, długi napisał:

Miałem to samo napisać,ale mi się nie chciało :) Też mi tak wszyscy gazownicy mówią.Zalecają jedynie odrobinę zmniejszyć przerwę między elektrodami,ale nie koniecznie.

Też się z tym spotkałem. Dla PB 0,9mm dla LPG 0,7mm. U mnie w m54 faktycznie lepiej chodzi na gazie ze zmniejszoną szczeliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wg. mnie całkiem dobrze wyglądają jeszcze.  Druga od lewej z drugiego zdjęcia wydaje się być trochę okopcona ale tragedii nie ma. Ogólnie elektrody wyglądają dobrze, nie są jakieś mocno wypalone, ale jak masz nowe to zakładaj, zawsze to co nowe to nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wg. mnie całkiem dobrze wyglądają jeszcze.  Druga od lewej z drugiego zdjęcia wydaje się być trochę okopcona ale tragedii nie ma. Ogólnie elektrody wyglądają dobrze, nie są jakieś mocno wypalone, ale jak masz nowe to zakładaj, zawsze to co nowe to nowe. 


Już wymieniłem wszystko świece i fajki

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...