Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 320D radio kradnie prąd


hapat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zaczęło się niewinnie, zostawiłem auto na 5 dni i przy próbie odpalenia nic się nie stało. Podładowałem akumulator prostownikiem i przejeździłem kolejne 5 dni bez problemów. Auto postało przez weekend i w poniedziałek znowu porażka. Podjechałem do serwisu po akumulator, sprawdzili powiedzieli, że jest OK, alternator też OK. Kazali szukać przyczyny gdzie indziej. No więc odłączyłem 1 klemę, podłączyłem miernik i przy wyłączonym aucie i innych bajerach zacząłem szukać przyczyny.

Po ok 2-3 min pobór prądu wynosi 0,50A i tak już zostaje, przeczytałem, że to może być wina dmuchawy ale po wyjęciu bezpieczników nic się nie zmieniało. Gdy doszedłem do Radia (30A bezpiecznik nr 41) pobór wskazał 0,01A. Ponowne podłączenie bezpiecznika i początkowo 1,5A (Słychać jak zmieniarka pracuje) i potem znowu ok 0,5A. Radio jest oryginalne, jest też wspomniana oryginalna zmieniarka na 6CD oraz nawigacja (1CD ale płyty w środku nie ma). I teraz do sedna: ponieważ moja wiedzą elektryczna na tym się kończy, chciałbym zapytać: kto mi to ogarnie?? (Wrocław i okolice) czy też szukać nowego radia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyłączeniu samochodu, zamknięciu drzwi  z pilota navi jeszcze się kreci- chwil kilka i dioda świeci.

Co do zmieniarki to nie wiem bo jąwywaliłem.

Jeszcze jest też oświetlenie kabiny które gaśnie po zamknieciu za ok 15 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazało się, że to wina nawigacji. Po jej odpięciu pobór prądu spada do 0,01 - 0,02. Przy takim stanie nie działa Oo board komputer z poziomu radia ale to nie jest aż taki wielki problem. Auto stało tydzień i odpaliło bez problemu.

Nie zależy mi specjalnie na nawigacji ale czy ktoś wie w jaki sposób można ją naprawić lub co się w niej mogło uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...