Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Drony, lata ktoś ??


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Bebop 1 z skycontroler używany , miał 3h na latane, jest jeszcze na niego 1.5 m-ca gwarancji.  Na razie latałem 1.5h bo albo brak czasu, albo pogoda lipa. 

W jakiś ładny dzień można się ustawić na jakieś loty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, ze sky-em, to dopiero ma zasięg :) ja latam na telefonie z extenderem wifi.

Nie wiem jak twoje baterie ale moje są wyeksploatowane już, max 5 min, dlatego kupiłem pakiet 2200. Ale miałem już ładowarkę modelarską.

Polecam zakup najtańszych gogli i latanie FPV na telefonie ;)

 

Chwilka przed obiadem:

 

Stoi jakiś kosmita na polu w goglach heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co, to ja przy tobie latam jak jakiś inwalida ? ja mam w sumie 4 baterie, w tym jedna akcesoryjna ta 2500 z ar drone bez obudowy, na niej prawie 15min latałem a na oryginalnych ok .9 min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak, dla bezpieczeństwa, 6-7 rano.

Ostatnio miałem niemiłą przygodę z Bebopem, pękło śmigło, odłamała się jedna łopaka w chińskim śmigle, dron był na wysokości ok 20 metrów, spadł lotem koszącym, latalem na brodzkiej gdzie nie ma ludzi, na szczęście.

Także śmigła lepiej oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też miał ostatnio, przez chwilę na szczęście fochy. Po starcie był bardzo nie stabilny, latał góra - dół aż w końcu spadał na ziemię, na szczęście widziałem, że jest coś nie tak i unosiłem go na max 2m wys. Spadł 4x i po kolei na każdym silniku wychodził błąd motor staled . To było w lesie, zrobiłem mu lądowisko w miarę równe  (wyrwałem trochę chaszczy ) ale jak startowałem to był nad innymi krzakami różnej wysokości i chyba to była przyczyną latania góra - dół (pewnie dolna kamera miała przekłamany odczyt) po powrocie do domu, latałem i wszystko było ok ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się robić kalibrację z aplikacji przed każdym lotem, może to była przyczyna.

Oprócz kamery od spodu ma też czujnik ultradzwiękowy więc nie powinien spaść.

Zanim wystartujesz upewnij się że masz satelity gps, bez "zielonego" gps-a nie startuj bo to jest przyczyna większości ucieczek dronów z gps-em ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, zawsze przed startem sprawdzam GPS i inne parametry, kalibracje też robiłem wtedy kilka razy ale nie pomagało, po prostu coś wariował w tych chaszczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
20 godzin temu, Iksu napisał:

Chłopaki mam pytanko używacie buzzerow do ostrzegania o rozladowaniu aku? Jeśli tak to na ile nastawiacie przy lipo na cele.

Ja nie używam, kontroluje tylko czas lotu, a jak bateria ma ok.30% to staram się już powoli wracać dronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...