Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Za niskie napięcie zasilania modulu komfortu


Lijo

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy parafianie.

Mam problem z zasilaniem modułu komfortu. Diagnostyka nie pokazuje żadnych innych błędów oprócz tych ze zdjęć.

Po zapłonie zapala się kontrolka airbag ale nie świeci pełną parą tylko tak jakby była podłączona na słabej baterii. Czasem przygasa bardziej czasem mniej ale nigdy nie świeci na full.

Wszystko działa (szyby, centralny itd itp.)

Podpowiedzcie coś proszę bo nie bardzo wiem co z tym zrobić. Wszystkie wtyczki i złączki poruszałem i psiknąłem sprajem do kontaktów ale nic to nie dało :(

 

IMG_20170721_105404.jpg

IMG_20170721_105435.jpg

IMG_20170721_105541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pany:

https://www.bmwgm5.com/GM5_Connections.htm

Na złaczu x253 na Pinie numer 27 jest 6-7 wolt. To samo co pokazywał komputer.

Ten pin przychodzi od bezpiecznika nr 9 (komputer pokładowy, swiatla stop, włącznik świateł i tempomat)

Zatem na tym pinie dochodzi za małe napięcie. Powinno być 12V. Jest 6-7V.

Ma kto schematy elektryczne E46 ?

Ładowanie aku jest na poziomie 14,1V więc książkowo.

 

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lijo wymontuj kostke stacyjki, rozbierz ją i wyczyść papierem ściernym lub drobnym pilniczkiem styki, poskładaj i po problemie. ewentualnie nowa kostka to koszt ok 25-35zł

F9.JPG

Edytowane przez grzesiek2304
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzesiek2304 - Wielkie dzięki!!

Dosłownie 5 minut temu :lollol: doszedłem do tego po zabawie z miernikiem i schematami :D

@olog22 - również wielkie dzięki!! Napiszę jak zrobić WDS'a na win 10 w "sam naprawiam".

 

Myślałem jeszcze o "masie" samej kierownicy bo ja w E30 mialem podobny problem. Ale tam nie działał tylko klakson hyhyh. Zresztą teraz klakson w E46 też nie działa :)  Do tego żaden przycisk multifunkcji. No i na dodatek od czasu do czasu mam problem z podłączeniem się do sekcji mutifunkcji kierownicy.

Jeśli kostka stacyjki do E46 kosztuje 25-35zł to nie mam pytań. Do E30 staruje od 100 :D Oczywiście używka.

 

Czyścić czy kupić używkę czy może zamiennik? Ktoś sprawdzał zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamkniety.

Wyczyściłem styki kostki stacyjki i wszystko dziala jak ta lala.

 

Podsumowanie:

Jeśli nie działa ci klakson i nie świecą lampki osłon słonecznych a na desce robi się dyskoteka to sprawdź swoja kostkę stacyjki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...