Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 lift navi 16:9 - po kilku sekundach wyłączają się głośniki prawy przód


Lijo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś maił podobny problem.

Otóż po odpaleniu silnika głośniki w prawych przednich drzwiach przestają grać.

Raz na jakiś czas się odezwą ale na kilka sekund.

Poczytałem trochę na ten temat i wychodzi na to, że siadają końcówki mocy.

@grzesiek2304 - widziałem w którymś wątku że sam jesteś w stanie to naprawić. Prawda to? I jeśli tak to ile by to kosztowało?

Na zdjęciu moje radio navi.

IMG_20170804_144246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Iksu! Zajrzałem, psiknąłem kontaktem i nic :P

Ale w sumie niczego innego się nie spodziewałem.

P.S. Ma kto głośnik do E46 we WRO? Do sprawdzenia na miejscu i ew. do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lijo kontaktem likwiduje się brak styków w twoim przypadku odepnij te głośniki które zanikają i podłącz byle jaki inny samochodowy, w ten sposób dowiesz się czy to wina głośników najgorsze jest to że może być zwarcie w instalacji lecz na twoim miejscu poszukaj gdzie w twoim aucie jest bm54 to moduł radia i to jego najprościej podmienić i sprawdzić czy nie ma dalej problemu, jeżeli okaże się że to wina bm54 to na 100% końcówki mocy i wtedy masz dwa wyjścia podmiana na inny lub naprawa tylko trzeba się liczyć że każdy bm54 kiedyś się popsuje :)

 

 

Ps tak wygląda naprawa bm54

 

Edytowane przez Iksu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki objaw ze zanikal mi najpierw bas w glosnikach a po czasie zanikal glos w glosnikach. Okazalo sie, ze wina byla w wzmacniaczu hi-fi, ktory jest w bagazniku po lewej stronie kolo zmieniarki. Moj wzmacniacz kosztowal 100zl. Twoj modul bedzie drozszy..

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za podpowiedzi!!

Na początek sprawdzę sam głośnik i podepnę bezpośrednio przy bm54.

Raczej wątpię w jakąś zwarę bo gdzie nie zaglądam to wszytko wygląda jak poskładane w fabryce.

Najlepsze jest to ze używka BM54 kosztuje tyle co jego naprawa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to ze BM54 do regeneracji.

Podjechałem do Andrzeja z przygotowanym boczkiem do sprawdzenia głośnika i niestety nie bangla.

Chyba zdecyduje sie na regeneracje bo jest ta sama cena.

Jak ktoś zna fachowca co naprawi BM54 to dawać namiary!! Gościu co sie u nas ogłasza na Maxbimmerze już się tym nie zajmuje.

P.S.

Mam kolegę, który umie to zrobić. Jest dobry i zrobi wszystko ale jest niesumienny i niesłowny a robota trwa czasami miesiącami :( 

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ogarnąć taka np. płytkę 

https://m.aliexpress.com/s/item/32676140402.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.70bc08b9oofQhe#autostay

 

I kogoś kto Ci odetnie sygnały i zasilania do starych układów i wstawi.

 

Lub www.bm54.pl Ale nie wiem jak z jakością itd... wykonania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Lijo. Sory że tak późno, ale mało na forum zaglądam. Tak naprawiałem już bm54 i bez problemu sobie z tym poradzę. Nie wiem czy Kamcio Ci przekazał, ale tak jak mu mówiłem - zamówie końcówki i ugadamy się z terminem

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzesiek2304 - dzięki za info. Ja też ostatnio zabiegany jestem. Kamcio wspominał że jesteś w stanie to zrobić.

Jak będziesz miał końcówki mocy to się odezwij to wyślę kuriera i zrobimy. Wielkie dzięki!! :bmw_2: Może to i family-koza ale to  zawsze BMW:bmwsexemofg3: P.S. Jak się wybuduję to bierę F30 kombi :D Będę miał 3 najładniejsze trójki w historii trójek :) 

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...