Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Sonda Lambda


ZBK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Wymieniał ktoś może sonde lambde przed lub za katalizatorem, ewentualnie sam katalizator? Posiadam e90 2.0 benzyna 170 koni poliftowa i świeci mi się Check Engine. Po podpięciu kompa jest błąd sondy przed i za katem oraz kat. Jakieś porady? Jest teoria że to sonda przed katalizatorem jest d***nięta i przez to wywala błąd drugiej sondy oraz katalizatora. 

Ewentualnie gdzie polacacie kupić sondy? sonde? w ostateczności kosztowna wymiana katalizatora? 

 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz n43 a zakładam że tak, to problem sond lambda jest powszechnie znany ale jest to temat niestety bardzo zawiły i skomplikowany o którym można by napisać książkę. Na początek trzeba sprawdzić czy w ogóle masz katalizator czy przypadkiem nie wypłynął już wydechem przez źle dawkujące wtryskiwacze :) a później zdecydować co robić dalej...

Czyszczenie nic nie da bo sondy nie da się wyczyścić, tam jest ceramika i związki metali które odpowiednio reagują na mieszankę paliwowo powietrzną. Co do paliwa to tez nie z jakością jest problem ale z jego dawkowaniem :)

Edytowane przez Leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz n43 a zakładam że tak, to problem sond lambda jest powszechnie znany ale jest to temat niestety bardzo zawiły i skomplikowany o którym można by napisać książkę. Na początek trzeba sprawdzić czy w ogóle masz katalizator czy przypadkiem nie wypłynął już wydechem przez źle dawkujące wtryskiwacze  a później zdecydować co robić dalej...
Czyszczenie nic nie da bo sondy nie da się wyczyścić, tam jest ceramika i związki metali które odpowiednio reagują na mieszankę paliwowo powietrzną. Co do paliwa to tez nie z jakością jest problem ale z jego dawkowaniem


A w takich przypadkach najczęściej wina jest sonda czy może ten czujnik denox?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2017 o 23:46, Leo napisał:

Jak znasz się lepiej to po co pytasz kolego? Wymień sobie tę sondę jedną i drugą może wtedy poczujesz się lepiej ;) Piszesz o błędzie sondy a nawet nie potrafisz napisać interpretacji samego błędu czego on dotyczy.....

Siadające wtryskiwacze maja jeszcze inne objawy z tego co ja się zorientowałem, silnik klekocze jak by miał się rozlecieć, dodatkowo pewine też by był jakiś błąd odnośnie wtryskiwaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inny model bo e46 m43b19,  ja kupowałem Boscha. 

Leo po diagnozie mówił bosch lub jakąś inną firmę ale nazwy nie pamiętam i nic innego, wiec kupiłem Boscha.

Po wymianie spalanie spadło :-)

 

Inaczej mówiąc leo jak czarodziej co powiedział do tej pory w moim przypadku to zawsze się sprawdziło- ma ogromną wiedze i polecam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na prawde nie rozumiem w takim razie po co ten cały temat skoro sam wiesz co i w jaki sposób się psuje. Masz błąd sondy lambda a nie potrafisz sam sobie odpowiedziec czego ten błąd dotyczy. Próbujesz uzyskać odpowiedź na pytanie którego nawet nie potrafisz sprecyzować a jak mówię Ci z doświadczenia że pewnie w złą stronę idziesz to jesteś oburzony....

  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...