Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Xenony nie chcą odpalić


tomasso12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów po długiej przerwie, ciągłe delegacje, wyjazdy spowodowały, że trochę opuściłem się na forum. Drodzy koledzy i koleżanki, mam pytanie-mam problem z xenonami w mojej e39, a nie tyle z nimi, co z ich odpaleniem. Oryginalnie moje auto wyposażone było w normalne lampy z żarówką H7, auto z 96 roku, moduł LCM pierwszej generacji.Niestety miałem małą stłuczkę, więc wymieniłem zderzak na poliftowy i zakupiłem lampy z auta z 2002 roku z xenonem i ringami wraz z wtyczkami do kierunków i postojówek -ringów-bo te niestety są inne jak  w starym typie lamp - lampy są oryginalne Helly, żadne zamienniki.Nie w tym rzecz, po podłączeniu jest problem, kiedy włączam światła nie mogą wystartować, ze dwa razy błyśnie i koniec. Ogólnie jak czytałem powinny zaskoczyć, co najwyżej będzie błąd żarówek przy wyłączonych światłach, ale to idzie ogarnąć. poziomowanie na polskich drogach nikomu nie jest potrzebne, można manetką w kabinie obniżyć lampy by nie oślapiały, spryski mam, bo taki zderzak zakupiłem.Co może być powodem, sprawdzałem te lampy w e39 po lifcie i działają, nawet zakupiłem nowe żarniki i dalej klops. Czy mój LCM blokuje, czy może jest to wina przetwornic, bo są różne typy o różnych napięciach. Już myślę, że jest za niskie i może to je dyskwalifikuje do działania. Może ktoś miał podobny problem i ma lekarstwo na jego rozwiązanie, ba ja zaczynam tracić głowę.Dzięki, będę wdzięczny za każdą radę:bmwsexemofg3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego się obawiałem, zaraza elektroniczna. Rozumiem, że tylko wymiana na inny wchodzi w grę?Czy ewentualnie szukać 2 generacji i tak programowanie wchodzi w grę i jakiego szukać, bo z numerem jak mój będzie podobnie działał. Z moim raczej nie wiele da się zrobić, czasem widzę, jak niektórzy wkładają do swoich aut z tego rocznika i działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziły Bawarki z różnym wyposażeniem w różnych rocznikach więc jest to mozliwe. Kolega przywiózł od Helmuta (starszą od mojej) z 98' i jest z xenonami ale bez ringów a moja z 01' i nie ma xenonów.

Oprócz wymiany czeka Cię jeszcze kodowanie.

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla mnie dziwne jest, że nie chcą w ogóle zadziałać. Nie znalazłem w necie podobnego przypadku. Ewentualnie na myśl przychodzi mi mój moduł, kiedyś był naprawiany i może wtedy coś mu się pokrzaczyło. Ogólnie w mojej opinii kseny powinny wystartować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...