Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Fotelik samochodowy 0-13kg


Szpadyzor71

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jak pewnie część z Was wie, za niedługo powiększa się skład mojej rodziny w związku z czym potrzebuję informacji odnośnie fotelika.

 

Teoretycznie mam już wybrany, jest to Cybex Aton 5. Czy ktoś z Was ma lub miał ten lub ewentualnie poprzedni model w E38 lub E39 (sedan) albo w Skodzie Fabii I-generacji?

Ciężko jest mi logistycznie rozegrać kwestię przymierzenia fotelika do obu samochodów. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że fotelik nie będzie pasował do dwóch różnych samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prz pierwszym foteliku, raczej nie ma problemu, mieliśmy z wyglądu podobny i jeździł w i e39 i w corsie 2 i w nissanie almera i fiacie multipla.

Schody zaczynają się przy większych, gdzie trzeba kombinować czasami z dopasowanie do dość jak się okazuje głębokich foteli w BMW.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo to że fotelik wejdzie do auta i da sie go zapiac to nie wszystko szczególnie 0-13 najważniejsze to aby dziecko jak najdłużej jeździło tyłem do kierunku jazdy no i kąt 45 stopni oparcia tak aby dziecku podczas snu nie leciała głowa w dół... najwięcej informacji polecam zasięgnąć na www.fotelik.info  Ja u siebie też mam cybexa i jestem bardzo zadowolony. 

http://maciuszek.com/product_info.php?products_id=589

To jest mój on jest 0-19 lub do 105 cm

Rośnie z dzieckiem. Na początku używałem nosidełka i z mojej strony spostrzeżenie jest jedno noszenie dziecka w nosidełku jest w huj nie wygodne lub trzeba mieć cegły pod pachami haha bo inaczej nosidełko obija się o nogi podczas chodzenia z nim. Także moja Maja śmiga w tym foteliku od 2 miesiąca dziś teraz ma 16 miesięcy i nadal w tym śmiga i nadal tyłem do kierunku jazdy.

Edytowane przez Iksu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fotelik 0-13 używałem do 10 mies kiedy mały był już do niego za mały- gabarytowo  (teraz ma11.7 kg i 1rok).

Od 10 mies jeździ w foteliku który rośnie z nim chyba  do 25kg, Zwykły na pasy w e46 i e39 brak iso fix (rzadki temet w starszych bmw).

Ale wracając do tematu.

W samochodzie e46 żona miała zamontowana pasami bazę z nogą i fotelik był  na klik klik i już- w bmw zakaz jazdy na przednim siedzeniu bo brak mamy możliwości odłączenia poduszki.

Bylem na Policji z pytaniem a jak bym dołączył poduszkę przez kompa ?

Policjant: jak będzie pan miał dokument  z warsztatu z info ze dołączona/ odczepiona z podpisem i pieczątka to ok, bez tego mandat, punkty i zakaz jazdy dalszej.

 

Kamil jeździł tyłem do kierunku jazdy za pasażerem., bo często ja kierowałem a żona na tyle z nim była i pilnowała zabawiala.

Teraz przodem na tym samym miejscu.

Nie polecam fotelikow które za każdym razem trzeba pasami obwiazywac bo to męczarniach dla dziecka- odpinane zapinanie wisisz nad nim, lampka świeci  w oczy, tu zimno śnieg, wieje a tu gorąco a on/ona w na cebulkę ubrany.

Fotelik miałem 0-13 romera  ( na strychu leży teraz ) a teraz większy tez romera.

Jak na ręce będziesz nosił zgietej non stop jak dasz rade to mięśnie na łapie poprawisz, ( podziwiam kobietki co noszą tak torebeczki całe dnie),  jak na prostej to poobijasz sobie nogi- tak źle tak nie wygodnie :-/

Życie ciebie nauczy co j jak z potomkiem się robi.

Chłop czy dziewczynka? 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...