Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


co kupić do diagnostyki E39 ? Sterownik ABS


viviek

Rekomendowane odpowiedzi

hej

ma ktoś jakieś doświadczenia co warto kupić do diagnostyki BMW 39 ?  M54b25 2002r. 

warto zainwestować w coś takiego ?

http://allegro.pl/skaner-bmw-e39-e60-e65-x1-x3-x5-x6-e46-j-polski-i5011620089.html 

 

czy coś takiego jest wystarczające ?

http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa-pl-e36-e46-e39-e60-e90-cd-i6911589982.html

 

drugie pytanie : naprawiał ktoś sterownik ABS ?  gdzie w okolicach Wrocławia można to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xaime91 napisał:

Jak mam od viakena i dziala w e46. A sterownik ABS nie wiem jak w e39 ale w e46 naprawilem sam. Przelutowalem caly i zaczal dzialac 

 

dużo tego lutowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel4freak napisał:

Dziękuję! Czy ten sterownik można wymontować i nadal jeździć czy auto auto uziemione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Iksu napisał:

Wszystko zależy od tego czy szukasz gdzie są zimne luty czy lecisz po całości, jeśli @Xaime91 poleciał po całości to szacunek bo mi by się nie chciało chyba że hotem...  :)

Nie no nie dosłownie po calosci hehe poniosło mnie. Pod lupą mialem kilka 4 moze 6 podejrzanych lutów wiec je poprawilem i okazalo sie strzalem w 10 ;) u mnie byly bledy sterownika abs'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam, zainstalowałem INPE plus soft od Viakena pod windows 7, inpa ładnie się uruchamia ale po podłączeniu pod e39 dostaję ciągle  ifh-0003 error

 

w menadżerze urządzeń mam zainstalowane prawidłowo USB ( tak mi się wydaje port na COM2), w obd.ini też mam ten sam port)

 

przy podłączaniu pod silnik wybieram M54 sterownik

Capture.PNG

Capture2.PNG

Capture4.PNG

Capture5.PNG

Edytowane przez viviek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2017 o 14:14, viviek napisał:

witam, zainstalowałem INPE plus soft od Viakena pod windows 7, inpa ładnie się uruchamia ale po podłączeniu pod e39 dostaję ciągle  ifh-0003 error

 

w menadżerze urządzeń mam zainstalowane prawidłowo USB ( tak mi się wydaje port na COM2), w obd.ini też mam ten sam port)

 

przy podłączaniu pod silnik wybieram M54 sterownik

Capture.PNG

Capture2.PNG

Capture4.PNG

Capture5.PNG

Wedle instrukcji viakena ma byc COM2 ustawiony, dostalem kabel w piatek i za cholere nie dzialal na COM2 

Ustawilem:

COM1 

Bity po 1024

Opoznienie na 1ms 

I śmiga. 

Moja INPA jest na WIN10,  nie trzeba zadnych wirtualnych maszyn. 

Edytowane przez Micgam8281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze problemy wynikają z tego, że każdy ma innego lapka, różnych producentów czy tablet a więc różne konfiguracje sprzętowe i u jednego zadziała na COM2 a u innego na COM1. Po podłączeniu interfejsu do lapka/tebletu należy sprawdzić jakiego COM'a przydzielił system i tak ustawić Ediabas.

Mam zainstalowaną INPA na dwóch lapkach z Win7 i Win10 a także na tablecie z Win10 i po prawidłowym skonfigurowaniu od razu działała poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...