Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Carly - kilka błędów - ewentualne przyczyny


Dixx37

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zaopatrzyłem się w carly i po sprawdzeniu błędów, kilka się pojawiło. Mimo znajomości języka angielskiego dalej nic nie wiem :(

 

Glow plug cylinder 1
Code: 004212
Cylinder 2 Glow Plug
Code: 004222
Cylinder 3 Glow Plug
Code: 004232
Glow plug cylinder 4
Code: 004242

 

Dziwie się że wyskoczyły cztery - z tego względu stawiałbym na moduł sterowania świecami niż na same świece.

 

Short circuit to positive or open circuit - additional water pump
Code: 00A6D1

 

Błąd modułu komfortu - zwarcie na pompie wody ? nasze E90 20D M47 mają dwie ? gdzie szukać błędu ?

 

EDIT: Jest to błąd dodatkowej pompy wody, która znajduje się z prawej strony pod maską( kod części: 64118369806) wystarczy zregenerować szczotki i powinno być ok. 

 

Right low beam broken
Code: 00A8AB

 

Tego błędu w ogóle nie rozumiem - pamiętam, że jakiś czas temu spaliła mi się prawa żarówka a że byłem w trasie to zmieniłem ją dopiero po jakiś 500km. Słyszałem właśnie, że błąd może pojawiać się gdy żarówka to słaby zamiennik i nie świeci tak jak powinn.

 

LWR potentiometer defective
Code: 009CB2

 

W e60 był problem z czujnikiem poziomowania świateł - przeszukując allegro trafiłem tylko na czujnik do xenonów - ja mam zwykłe.

 

Ktoś miał powyższe błędy i jest w stanie coś napisać ? :)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Dixx37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Iksu napisał:

Jak 4 szt to moduł pewnie poszedł sie je.. 

 

Lwr to z tego co wiem czujnik skrętu 

 

LWR to skrót od "vertical headlight aim control" co potwierdza problem z poziomowaniem świateł. Wiem, że wymieniany był błotnik i może ktoś nie wyregulował lamp. Muszę podjechać na stacje i sprawdzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej, korzystasz nadal z Carly? Właśnie chciałem zrobić parę kodów u siebie i kupiłem nie ten adapter (VGate iCar 2 Bluetooth). Może mógłbym pożyczyć na dzień, dwa i ustawić co trzeba

Jak masz telefon który obsługuje OTG to kup przejściówkę i podłącz normalny kabel pod OBD2 ;)
Ja tak robiłem w byłej E46 z Carly :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
5 godzin temu, Tequila napisał:

Z jakiego powodu lepiej? 

 

Carly radzi sobie z seria F na ich stronie ie dostępna jest lista co dokładnie można zakodowac.

 

Ja na carly nie mogę powiedzieć złego słowa, może po za dziwnymi kodami błędów, a programie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tequila napisał:

Z jakiego powodu lepiej? 

Bo Carly to taki gadżet jak OBD Scanner na Android'a. Poza tym E-Sysem zrobisz sobie backup a jak Ci cos w Carly nie pojdzie to zapłacisz u kogoś za reanimacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, efendi napisał:

Bo Carly to taki gadżet jak OBD Scanner na Android'a. Poza tym E-Sysem zrobisz sobie backup a jak Ci cos w Carly nie pojdzie to zapłacisz u kogoś za reanimacje.

 

W carly również robić backup przed każdą wprowadzoną zmianą. Carly jest pod tym względem bezpieczniejsze, bo jest to zabawka, i nie da się podmienić każdego pliku, i edytować go. W większość przypadków masz dwie opcje: aktywuj/dezaktywuj, ewentualnie jak aktywujesz światła do jazdy dziennej, to masz dodatkową opcję z wyborem, które światła mają robić za dzienne. Carly nie jest idealne, sam sobie coś pogrzebałem, że światłami (światła pulsacyjne przy ostrym hamowaniu) opalały się przy prawie każdym wciśnięciu hamulca. Wgrałem backup i z głowy.

 

Inne pytanie, czy się opłaca, bo tania zabawka to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupić Carly to faktycznie się nie opłaca, jak masz je sobie zorganizować i do tego kupić D-CAN'a za 50 zł to już nie ma tragedii. Inwestycja w E-sys'a kosztuje jeszcze mniej bo kabel albo kupisz albo zrobisz sobie ze starej RJ45 i pustej wtyczki OBD a sofcik zoragnizujesz sobie na internetach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...