Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E46 318i] Brak mocy na zimnym silniku


Seba97e46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nurtuje mnie dość dziwne zachowanie auta na zimnym silniku (motor N42B20 lpg),  po prostu nie ma mocy, cisnę mu gaz a on przyspiesza jakby chciał a nie mógł, szarpie też wtedy przy zmianie biegów. Jak się nagrzeje jest różnica, ale też jak na prawie 150km, przyspieszenie od 60 do 100 na 4 biegu zajmuje mu trochę czasu. Dzisiaj volvo v50 2.0d 136km wzięło mnie pod górkę jak chciało, tylko dym zobaczyłem ;D 
Reakcja na gaz też jest jakaś lekko opóźniona, również jak wciskam więcej gazu to słabiej przyspiesza muszę wyczuć tak pomiędzy, dynamicznie wciskać gaz. Czuć też spaliny. Błędów na kompie brak, co to może być, sonda lamda? Są aż 4 sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maajkii napisał:

Przecież to nawet na ciepłym nie ma mocy :)
A tak poważnie to pewnie sonda. Sprawdź w livedata co się dzieje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aż taki słaby to nie jest, przynajmniej nie powinien ;p Mam porównanie z ojca s40 dieselek 136KM, to rwie jak dziki..

Martwi mnie głównie to na zimnym, i czuć że coś go przydusza. Jutro wstawię ss'y z Inpy, bo ja się na tych wykresach nie znam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki słaby to nie jest, przynajmniej nie powinien ;p Mam porównanie z ojca s40 dieselek 136KM, to rwie jak dziki..
Martwi mnie głównie to na zimnym, i czuć że coś go przydusza. Jutro wstawię ss'y z Inpy, bo ja się na tych wykresach nie znam  

Te wykresy to nic skomplikowanego, wystarczy znać zasadę działania silnika benzynowego, i na jakiej podstawie ustalana jest dawka paliwa Itd itd.
Wstaw zobaczymy co tam go boli
A z tym s40 to coś nie halo, bo powinien to e46 zjeść :)
Na codzień zajmuje się chiptuningiem i takimi pierd....lami, hamowałem kilka takich trupów u na hamowni wyglada to lepiej niż e46 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maajkii napisał:


Te wykresy to nic skomplikowanego, wystarczy znać zasadę działania silnika benzynowego, i na jakiej podstawie ustalana jest dawka paliwa Itd itd.
Wstaw zobaczymy co tam go boli
A z tym s40 to coś nie halo, bo powinien to e46 zjeść :)
Na codzień zajmuje się chiptuningiem i takimi pierd....lami, hamowałem kilka takich trupów u na hamowni wyglada to lepiej niż e46 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To znaczy chodziło mi, że s40 jest mocniejszy niż e46 mimo że ma mniej KM, ale raczej tutaj moment robi swoje, i tak jak piszesz się to sprawdza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maajkii napisał:

Wstawiaj co tam na inpie siedzi. Pewnie lambda, a jeśli nie to masz nieszczelność ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wrzucam ss, znowu miałem błąd katalizatora 2738(CDKKAT), kiedyś już go miałem ale teraz pojawia się co chwilę.

W wykresach martwi mnie praca wtrysków, auto pracowało na LPG w tym momencie, widać że dwa są ujemne, nie wiem czy tak ma być.

Silnik rozgrzany

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Edytowane przez Seba97e46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...