Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kopci na jałowym po dodaniu gazu


finare

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Kupiłem 3 tygodnie temu e60. Pojawił się  problem, gdy samochód postoi na wolnych obrotach i dodam gazu, z wydechu zaczyna lecieć niebieski dym - czuć olejem trochę. Podczas jazdy nie uświadczyłem dymu. Co ciekawe sytuacja ma miejsce wyłącznie na ciepłym silniku i wyłącznie na biegu jałowym. Teraz pytanko, bo zanim wrócę do domu minie ponownie ponad tydzień abym mogł się udać do mechanika - Macie jakieś sugestie co może być przyczyną takiej a nie innej sytuacji? Będę informować na bieżąco co się dzieje z autem. PS. pacjent to m54b22. i sam motor pracuje bardzo dobrze, cicho , płynnie bez skoków obrotów, ma moc. Co do samego oleju, to obserwuje czy znika, wydaje się że nie. Cały czas Podobnie na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj dokladnie stan oleju. Serwis oleje/filtry po zakupie wykonany ? 

Pytam dlatego ze czesto wlasciciele samochodow z benzynowymi jednostkami dla ktorych pada diagnoza "uszczelniacze zaworów do wymiany" zalewaja motory motodoktorami i innymi wynalazkami ktore obnizaja dymienie zeby tylko sprzedac "problem"(ostatnio mialem taki przypadek w n42 03'). Zużycie wczesniej wspomnianych uszczelniaczy objawia sie dymieniem przy ruszaniu, gazowaniu, a najbardziej w korkach.

Dodam jeszcze ze motor tez chodzil rowno cichutko, mial moc itd.

Upewnij sie jeszcze co do tej odmy, a potem serwis jesli jeszcze nie bylo i obserwuj czy oliwki nie ubywa :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Micgam8281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Do wymiany oleju mam jeszcze 2kkm. Wtedy planuje zrobic serwis filttow od a do z. Powiem wam Panowie że po wymianie odmy dymi mniej, choć puszczą chmurki jak  się jej odetnie. Dodatkowo z wydechu strzela jak z karabinu, mega dużo pary wodnej(bezwonna) Przyloze ręce do wydechu na 5 sekund i mam cale mokre. Autko ma gaz. Czy to normalne ?

Edytowane przez finare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, wymiana oleju tak jak myślałem nic nie dala. Wczoraj wymieniłem uszczelniacze wraz z wszystkimi uszczelkami. Czy pozytywny rezultat powinien przyjsc od razu po wymianie ? Zrobilem raptem 100km od wymiany, niby jakby mniej kopci ale kopci. 

 

 

Tutaj filmik.

 

 

Edytowane przez finare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocieszacie mnie Panowie mocno, oby to faktycznie przyniosło rezultat, będę na bieżąco informować. PS. Czy w razie W opłacałoby się wymieniać pierścienie, czy może lepiej wstawić 2.5, 3.0? Przyznam się szczerze, że nieco brakuje mocy, szczególnie w trasie :P I czy przy swapie trzeba coś dodatkowo wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, dzisiaj postałem 5 minut na rozgrzanym silniku i znowu puściła lekko dymek na niebiesko, ręce mi opadają.. powoli rzygam tym autem :( , aż mam ochotę sprzedać ale nie jestem taki i nie wpakuję kogoś na minę. Panowie, pierścienie do roboty ? może lepiej swapa zrobić ? orientacyjne koszty? Warto w ogóle robić remont? Jakie macie sugestie? Chętnie poczytam mądrzejszych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty swapa są zróżnicowane...

jak ja wymieniałem silnik z m54b25 na m54b30 to pod młotek szło wszystko...

poduszki silnika , poduszki skrzyni, gumy przepływki, nowe uszczelki silnika itp...

poza tym miałem problem z dyfrem a dokładnie z jego dopasownaiem bo wymieniałem również skrzynie z 5b na 6b ;)

silnika szukałem już po całej Polsce , zależało mi żeby był jeszcze w budzie, i taki znalazłem w Warszawie od Ryszarda z bmw sport.

sprawdzona kompresja itp - wszystko jak z fabryki ;)

jeżdziłem miał moc itp więc zakupiłem, łacznie operacja z wymianą skrzyni to 9k... tyle mnie to wyniosło.

moc była na początku - teraz znów mi brakuje :D he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...