Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zawieszenie seryjne e46


Kandyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździł ktoś z Was na zawieszeniu seryjnym i na M technikowym i powie czy jest róznica? Pytam bo mam obecnie zawieche M techa ( S226a) i dla mnie jest za twardo, pomimo, że fajnie auto sie prowadzi z 18'' felgami. 

Nie mam juz drugiego auta i cały czas smigam e46. Jezdzac po Wro to czasem płakac mi sie chce na dziurach. Plastiki juz zaczynają sie trząść w środku... 

Założylem na zime 15'' i jest lepiej, ale czuje, że zawias jeszcze jest twardy. Byłem na trzepakach i zawiecha Ok. 

 

Chyba, że ktoś z Was posiada seryjną zawieche to kupie springi i amory. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, szocha1991 napisał:

Mam rozne sprezyny co mi pozostawaly po e46, jak wiesz jakie maja byc paski na sprezynach, albo potrafisz zidentyfikowac moje sprezyny to na pewno sie dogadamy ;)

 

Mam drugi komplet sprezyn M technika w domu, wiec musiałbym sprawdzic ich wysokosc. Wydaje mi sie, ze seryjne beda wyższe od M techa, ale moge sie tez mylic. Może dryndne do ASO i zapytam jakim kolorem paskow oznaczane były seryjne springi. Moze beda wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, ale nie jakaś przepaść znowu. Krismont mial turasa na zwyklej zawieszce i było więcej komfortu niż na mtechu ale bez jakiś mega strat w prowadzeniu. Także jeśli chcesz komfortu to będziesz zadowolony albo zmuszony kupić 7er ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, dokładnie ja miałem na początku serię, teraz mam Eibachy pro kit przód -30mm tył -25mm czy jakoś tak. Na serii było elegancko, teraz jest wyczuwalne usztywnienie i drobne kamory na drodze też czuć, jednak ja mam 17calowe fele, a to w sumie może robić sporą różnicę. Co by nie było, na serii było miód malina :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, ale nie jakaś przepaść znowu. Krismont mial turasa na zwyklej zawieszce i było więcej komfortu niż na mtechu ale bez jakiś mega strat w prowadzeniu. Także jeśli chcesz komfortu to będziesz zadowolony albo zmuszony kupić 7er ;-) 
Nie ma moj portfel Celowalbym w e39 jak juz

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolal wymienic amory i springi od razu. Drazek grubszy z m techa bym zostawil o ile nie przeszkadza w montazu serii.
Ty gregu masz 4 cylindry co nie? To zbytnio nie pasuje do 6 cylindrowki..

Czasem smigam peugeotem 407 i tam jest bajka zawiecha. Czuje sie jak bym płynął. No ale przeciez nie zmienie bmw na puga dlatego musze szukac seryjnej zawiechy do mojej qp

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zapytam kumpla, bo on ma r6, ale nie wiem czy coś tam było kombinowane. W każdym bądź razie siedzi wyżej niż moja.
Zapytaj.
Podobno coupe w e46 wszystkie mialy zawieche m techa

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Kandyn Pewnie już dawno temat masz zamknięty, ale jakby jednak nie (i dla pozostałych) wrzucam dokładną rozpiskę ze sprężynami w zależności od modelu. Wpływ na sprężyny miało wszystko - silnik, nadwozie, zmieniarka, nawigacja, tunel na narty, xenony/spryskiwacze i skrzynia biegów. Coupe faktycznie wszystkie miały sportowe dostosowanie zawieszenia, tak samo jak wszystkie z M54B30 na pokładzie.

Spring Data 253.pdf

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...