Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Olej Millers Oils EE LONGLIFE 5W40


Gregu82

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, chce przed zimą wymienic  w mojej buni olej i pytanko do Ogarniętych w temacie, czy do mojego silnika ten olej będzie ok czy przerost formy nad treścią ?? Silnik 4cylidry sławne N42b20. Ewentualnie jeszcze myślałem nad Fuchs, Motul. Aktualnie mam Liqui moly .

Z góry dzięki za wszelakie info na ten temat, POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PRZEMO napisał:

a dlaczego chcesz zmienić na inny niż używany do tej pory???

 

zajrzyj tu:  http://www.bmw-sport.pl/viewforum.php?f=101&sid=d5ba1135eb127ab5294e0f9c7a51961b

 

11 minut temu, ponury napisał:

I ten bym zostawił

 

Nie mówię że jest zły, bo jest ok, silnik pracować na nim zaczął ciszej, a że przejechałem koło 10tys to wypadało by zmienić. Dlaczego wymiana na inny, ano tak dla sprawdzenia co będzie lepsze. Słyszałem, ze właśnie Millers ponoć bardzo dobry i stąd taki wybór. Chciał bym jeśli to możliwe wybrać jak się da coś lepszego jeśli i tak mnie czeka wymiana.

 

Edytowane przez Gregu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie co Przemo dodał linka piszą, ze jak autko stoi pod chmurką, to lepiej brać olej z oznaczeniami EE, takimi jak ma ten wybrany Millers. Ponoć lepiej znosi poranne zimne rozruchy i od razu  chroni silnik. Nie wiem chyba zdecyduję się na ten olej. 0w40 też rozważałem, ale każdy mi to odradza. Na początku silnik był zalany 10w40, Teraz od ponad roku śmigam na 5w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się zamówić Olej Millers Oils EE LONGLIFE 5W40. Przed zalaniem poleci jeszcze płukanka, żeby dokładniej oczyścić silnik z szlamu, tu liczę, ze go za wiele nie będzie ale mimo to iż będę wymieniał dalej z 5w na 5w to płukankę zrobię. Liqui moly po przejechaniu prawie 10tyś, wziął mi z 300-400ml; Wybrałem tego Millersa ze względu na ten rozruch w zimie, jeśli to faktycznie działa to silnik na tym zyska. Dzięki za opinie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od miesiąca na razie na nim latam, na pewno poranny rozruch zdecydowanie na plus. Silnik dodatkowo się wyciszył, ale myślę, że to po części wina płukanki bo syfu trochę zleciało. obaczymy jak będzie dalej na razie jak dla mnie lepszy od Liqui moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...