Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Elektryk potrzebny


r4ll

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poratujcie proszę. Potrzebuję jakiegoś ogarniętego elektryka.

Zadanie: Zamontować i podłączyć oświetlenie LED pod stopniami schodów drewnianych. Korytka będą gotowe. LED'y uruchamiane z detektora ruchu.

Termin: 18 Listopada (Sobota)

Uwagi: Fajnie by ten elektryk nie zdarł portfela i żeby miał już na koncie takie instalacje. Nie chcę kogoś kto na miejscu będzie eksperymentował i zastanawiał się jak to ma podłączyć.
 

Edytowane przez r4ll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam elektryka x2 w pracy- kumaci bardzo i mobilni- hale w ryzach elektrycznych trzymają :-), fuszki robią często i zawsze jest OK.

Nie wiem jak czasowo bo ich grafiku nie mam :-)

Zadzwonisz i się dowiesz.

Mów że nr masz od Tulasza z hali :-)

 

Paweł : 889 551 470 (jak nie odbiera dzwon później pracuje w słabym sygnale GSM). 

Przemek : 785 999 046

Edytowane przez cziko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zamontowac sobie ten inteligentny sterownik oswietlajacy schody?
Jestem na etepie montazu schodow w mieszkaniu i tez sie nad tym zastanawialem, ale jednak bede normalnie montowal lampki co drugi stopien i zapalane normalnie w wlacznika na scianie.

A jak bys obejrzal filmiki na yt to bys sam podłączył

Mam w pracy elektryka co po pracy robi instalacje w nowych budynkach, ale spadl z drabiny i nie moze sie schylac bo ma sruby w kregoslupie. A szkoda bo bral za punkt 30-40zl, a normalnie we wro biora 80zl..
Jak by ktos kiedys budowal sie w okolicach psiego pola, kielczowa i szukal elektryka to moge do niego zagadac o ile bedzie w pelni sprawny.

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestę :D coz tu trudnego ;) jesli juz cała instalacja z rozdzielni wychodzi 12v i wszystko okablowane to puszczasz to tylko przez czujke ruchu i dalej plus i minus do kazdej taśmy ;)

 

Profile do ledów wpuszczone we frez w schodach juz czy dopiero trzeba kleic itd ? ;)

 

z ciekawosci gdzie i jak i jaką masz czujke ruchu do tego ? ;)

Edytowane przez Xaime91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile będą wpuszczone we frez. Czujki chcę zamontować na pierwszym i ostatnim stopniu.

Ogólnie lutownica nie jest mi obca i teoretycznie mógłbym się podjąć sam takiego wyzwania, ale znając moje szczęście to polutuję to jak ofiara losu, nieschludnie i nieestetycznie a po pół roku będą rozwarcia.

 

Zastanawiam się czy przez policzek wystarczy puścić dwa przewody  + / -. Czy robić 17 podłączeń (tyle jest stopni) I każdy stopień osobno w transformator (równolegle znaczy się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zrobił bym tak: z rozdzielni z zasilacza wypuscil juz przewody 12v. Poleciał do czujek ruchu. Zrobić jedna puszke "łaczeniowa" gdzies pod schodami zeby bylo niewidocznie i tam pospinac wszystkie paski spod stopni do "kupy" ;) chyba ze masz niedaleko rozdzielnie i mozliwosc to tam wszystko zgrabnie zrobic ;)

 

Poza tym do taśm są dostepne szybko złączki do zaciskania na końcu taśmy także można to zrobić jedynie  nozykiem/ sciagaczem do izolacji  i zlaczkami wago lub zwyklymi kostkami i srubokretem ;)

Edytowane przez Xaime91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast lutowania użyj złączek firmy wago sa dostępne dla drutu oraz linek, kolejna sprawa to napewno nie dałbym transformatora w rozdzielni no chyba że odległość do schodów jest naprawdę mała chodzi o straty na kablu prądu stałego w stosunku do odległości. Jeśli chodzi o kabel pomiędzy punktami swietlnymi to normalnie jeden który dajesz tak aby połączyć równolegle. 

Edytowane przez Iksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 17 schodkow? To nie bedziesz miał 1 sterownika chyba bo z tego co czytałem to na 1 sterownik mozna podpiąc tylko 10 schodkow. Ale moge sie mylic bo może sa tez sterowniki o wiekszej ilosci gniazd. 

Ogolnie to nie jest trudne, ale jak ja to chciałem u siebie zrobic (fajny bajer, ale potem pomyslalem, żę bedzie jak na dyskotece) to koles, ktory mi robi schody powiedział, że w cenie zamontuje to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kandyn napisał:

Masz 17 schodkow? To nie bedziesz miał 1 sterownika chyba bo z tego co czytałem to na 1 sterownik mozna podpiąc tylko 10 schodkow. Ale moge sie mylic bo może sa tez sterowniki o wiekszej ilosci gniazd. 

Ogolnie to nie jest trudne, ale jak ja to chciałem u siebie zrobic (fajny bajer, ale potem pomyslalem, żę bedzie jak na dyskotece) to koles, ktory mi robi schody powiedział, że w cenie zamontuje to.

Nie rozumiem ;) o jakim sterowniku mowisz ? ;)

 

Podlaczasz wszystkie listwy pod czujniki ruchu i koniec filozofii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem  o jakim sterowniku mowisz ?
 
Podlaczasz wszystkie listwy pod czujniki ruchu i koniec filozofii
Ja mialem miec do tego sterownik na którym mogles ustawiac jasnosc podswietlania stopni, czy stopnie maja sie zapalac kolejno czy wszystkie na raz, kolor podswietlania, po jakim czasie ma gasnac. I taki sterownik trzeba gdzies zbunkrowac i do niego podlaczasz te kable idacych z ledow i czujnikow

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...


  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...