Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Elektryk potrzebny


r4ll

Rekomendowane odpowiedzi

Z instrukcjami od Pawła do którego namiar dał [mention=7113]cziko[/mention] ogarnąłem temat sam
Czujka jest na pierwszym i ostatnim stopniu, działa wszystko jak ta lala. Jedynie muszę wysterować czułość.
Dzięki chłopaki!
 
nclN.jpg
nclF.jpg
nclf.jpg
ncls.jpg
No super wyszlo. Ile cie wynioslo za te ledy?
Nie masz w stopniach wyfrezowan zeby tam leda schowac? Bo ogolnie robia tak jal sie im powie na wstepie, ze beda ledy.
Co to za drewno wybrales? Lakierowane, czy malowane na kolor?


Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BASTARS Tak, ciepło już :)
@Wszyscy dzięki za miłe słowa.

@Kandyn Schody jesionowe, potraktowane lakierobejcą. Wcześniej Pan pomieszał kilka kolorów i pomalował próbniki po czym z żoną wybraliśmy jaki nam sie podoba ;). Chcieliśmy by było widać słoje i tak owoż zrobił. Tak, frezy zrobił w dolnej części stopnia gdzie wpuściłem korytka i tam wkleiłem ledy a następnie zasłoniłem kloszem mlecznym. Za ledy, czujki, przewody, korytka, klosze łącznie zapłaciłem coś ~350zł.

 

Całość była czasochłonna bo to nie było tak miłe lutowanie jak się siedzi przy stole i wszystko jest pod ręką ;) Stopki pasków ledowych malusieńkie, a do każdej z nich trzeba było przylutować po dwa przewody, których wystawało ~5cm od ściany co było strasznie niewygodne. Najpierw miałem lutownicę zwykłą, z cienkim grotem, szło jak krew z nosa, potem wziąłem transformatorówkę od teścia to poszedłem jak burza :D

 

Edit:
Kilka zdjęć z prac:
ncOq.jpg
ncOl.jpg
ncOw.jpg
ncOy.jpg
ncOz.jpg

Edytowane przez r4ll
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez wybralem jesionowe i tez bede malowal je bo naturalny jesion byl za jasny.

Polika tez białe i szczebelki. Z tym, ze ja bede mial miedzy schodkami kryte na bialo.

Mialem robic ledy, ale myslalem ze wyjdzie mi kolo 1tys bo chcialem ten inteligentny sterownik wsadzic.

Obecnie jest opcja, ze beda same halogenowe lampki co 2 schodek. Ale jak piszesz, ze tyle ci wyszlo, to musze to przemyśleć bo od poniedzialku zacznie robic te schody, wiec moge zmienic opcje.





Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze podświetlenia bezpośrednio z policzka (Listwy między stopniem a ścianą) 
Tu zdjęcie:
Znalezione obrazy dla zapytania oświetlenie schodów boczne

W Led studio na rogowskiej wiedziałem takie rozwiązania (tylko nie tak finezyjne jak na zdjęciu). Tuż nad stopniem ze złamaniem 90st. Też bardzo ładne i estetyczne rozwiązanie, raczej prostsze w montażu i raczej tańsze a na pewno mniej energochłonne bo po prostu leda będzie mniej.. Podjedź tam, obsługa jest tam na mega poziomie, wszystko miło wyjaśnią i zaprezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej jesli wchodzisz na gore i pare schodkow wyzej wali ci to na wysokosci oczu prosto po galach
Wszystko zalezy co kto lubi i nie kazde oswietlenie, pomysl pasuje do kazdego stylu mieszkania.

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...